Windows 7 Etkinleştirme hatası veriyor

koslowin

Hectopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sabah bilgisayarımı açtığımda bunları gördüm. Ne yapmam lazım ?

asdasdas.png

Etkinleştirme servisi uygulaması slui.exe'ye erişiminiz yok. Built-In Administrator hesabına giriş yapıp tekrar deneyin. Hesabınızın Yönetici hesabı oldupuna emin olun.
Hesabım yönetici. Built-In Administrator hesabına nasıl giriş yapacağım ?
Gayet normal Windows 7 kullanımdan kalktı Windows 10A geçmenizi tavisye ederim. Bildiğim bir çözümü yok.
Acelemiz yok biraz daha dursun.

CMD'yi yönetici olarak açıp sfc /scannow komutunu yazın. Cihazı tarayacak ve eksiklik ya da bozuk olan dosyaları tamir edecektir. Olmazsa gene CMD'yi yönetici olarak açın. Ve şunları yazın:

cd \Windows\System32\oobe
msoobe /a

Hesabım yönetici. Built-In Administrator hesabına nasıl giriş yapacağım ?

Acelemiz yok biraz daha dursun.
Arama >> "CMD" >> net user Administrator /active:yes >> Yeniden Başlat >> Admin Hesabına Giriş Yap
CMD'yi yönetici olarak açıp sfc /scannow komutunu yazın. Cihazı tarayacak ve eksiklik ya da bozuk olan dosyaları tamir edecektir. Olmazsa gene CMD'yi yönetici olarak açın. Ve şunları yazın:

msoobe /a
OOBE'yi açmasınının nedeni nedir acaba? Tekrar kurulum yapmak istemiyor.

Sonra Admin hesabını net user Administrator /active:no komutu ile deaktif etmeyi unutmayın. Güvenlik açıkları sağlayabilir.

@184424 yaptığınız komutu ben de denedim, imlecim kayboldu. Explorer.exe'yi yeniden başlatarak çözdüm.

Son düzenleme:

msoobe /a
Arama >> "CMD" >> net user Administrator /active:yes >> Yeniden Başlat >> Admin Hesabına Giriş Yap

OOBE'yi açmasınının nedeni nedir acaba? Tekrar kurulum yapmak istemiyor.

Sonra Admin hesabını net user Administrator /active:no komutu ile deaktif etmeyi unutmayın. Güvenlik açıkları sağlayabilir.

@184424 yaptığınız komutu ben de denedim, imlecim kayboldu. Explorer.exe'yi yeniden başlatarak çözdüm.
Cevaplarınız için teşekkürler. Windows Loader kullanarak sorunu çözdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı