Çözüldü Windows 7 format nasıl atılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Abdullah4670

Decapat
Daha fazla  
RAM
4
SSD veya HDD modeli
500 gb
Ekran kartı
Amd hd 4670
İşlemci
İntel pentium g840
Merhaba bilgisayarımı hep bilgisayarcıya verip format attırıyordum artık kendim format atma kararı verdim. Bilgisayarım eski olduğu için Windows 7 kurmak istiyorum. 1. Windows 7 flash diskini nasıl ayarlayabilirim? 2. sistemim 4 GB RAM Intel Pentium G840, HD4670 Windows 10 kursam sorun olur mu? 3. driver kurmak zorunda mıyım? Çünkü 1 sene önce driver yüklerken ekranın çözünürlüğü değişti ve en sonunda mavi ekran vermişti herhalde ekran kartı eski olduğundan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • ISO dosyasını indiriyorsun. Tüm Windows 7 ISO dosyaları
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun.
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun seç yerinden.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin. Windows 7, UEFI destekliyor mu bilmiyorum açıkçası.
  • Rufus'un başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve Save yap çık. Windows kurulum ekranı gelecek. Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Sonrası normal Windows kurulumu.
Sürücüleri kurman gerekli. Windows 7 ve Windows 8.1, çoğu sürücüyü otomatik yükleyemez.

Windows 8.1'in ISO dosyalarını nereden bulacağım?

Windows 8.1 ISO:

• ISO dosyasını indiriyorsun. Tüm Windows 7 ISO dosyaları
  • Rufus uygulamasını indiriyorsun.
  • USB'yi takıyorsun.
  • Rufus uygulamasını açıyorsun.
  • ISO dosyasını seçiyorsun seç yerinden.
  • Disk bölüm düzeni MBR veya GPT olarak seçeceksin, eski bilgisayarsa MBR seç. Anakartın UEFI destekliyorsa GPT olarak seçebilirsin. Windows 7, UEFI destekliyor mu bilmiyorum açıkçası.
  • Rufus'un başlat tuşuna basıyorsun, sana verilerini silinebileceğini söylüyor. Tamam diyorsun.
  • USB belleğin içine ISO dosyan yazılmış olacak.
  • BIOS'a gir, boot yerine gir, USB'i 1. sıraya al ve Save yap çık. Windows kurulum ekranı gelecek. Windows'u kur.
  • Disk biçimlendirme ekranı gelince isteğe bağlı diskini biçimlendirerek temiz kurulum yapabilirsin, yeni disk oluşturabilirsin.
  • Sonrası normal Windows kurulumu.
Sürücüleri kurman gerekli. Windows 7 ve Windows 8.1, çoğu sürücüyü otomatik yükleyemez.

Windows 8.1'in ISO dosyalarını nereden bulacağım?

Windows 8.1 ISO:

Çözüm
Merhaba bilgisayarımı hep bilgisayarcıya verip format attırıyordum artık kendim format atma kararı verdim. Bilgisayarım eski olduğu için Windows 7 kurmak istiyorum. 1. Windows 7 flash diskini nasıl ayarlayabilirim? 2. sistemim 4 GB RAM Intel Pentium G840, HD4670 Windows 10 kursam sorun olur mu? 3. driver kurmak zorunda mıyım? Çünkü 1 sene önce driver yüklerken ekranın çözünürlüğü değişti ve en sonunda mavi ekran vermişti herhalde ekran kartı eski olduğundan.
Ekran kartın Windows 10 için sıkıntı çıkarabilir.Sana tavsiyem Windows 8 yada 8.1 kur.Win 7 çok eskidi artık.

Hocam ilk olarak Rufus ile Windows 7 ISO dosyasını 16 GB'lik flasha yazdırın sonra bilgisayarınızı kapatın ardından BIOS'u açın her PC de değişiyor F2 F11 gibi oradan flashı seçmeniz lazım internette bulursunuz ardından BIOS'u kaydetip kapatın ve Windows 7 yükleme ekranı gelecektir 2. bence Windows 10 kurmayın bazen driverlar desteklemiyor mesela benim PC 8.1 desteklemiyor bazı sorunlar çıkıyor mesela bende Wi-Fi sıkıntısı var 8.1 de o yüzden hep aynısını kullanıyorum 3 driver kurmansanız aygıtlar tanınmaz bu yüzden devreye girmezler oyun da FPS düşüşü olur.

Ekran kartı driverını kurduktan sonra 1366×768 olan ekranım 1024 piksel olmuştu ve bilgisayarı kapattığımda mavi ekran vermişti ekran kartı driverini AMD'nin kendi sitesinden indirmiştim.

Hepinize cevaplar için teşekkürler sadece 2 sorum kaldı cevaplarsanız sevinirim 1. kaç bit kurmaılıyım 2. ISO dosyasını ENES2048 herhalde onun konusundan buldym fakat güncelleştirmeler neler oluyor yapmasak olmuyor mu?

Ekran kartı driverını kurduktan sonra 1366×768 olan ekranım 1024 piksel olmuştu ve bilgisayarı kapattığımda mavi ekran vermişti ekran kartı driverini AMD'nin kendi sitesinden indirmiştim.

Hepinize cevaplar için teşekkürler sadece 2 sorum kaldı cevaplarsanız sevinirim 1. kaç bit kurmaılıyım 2. ISO dosyasını ENES2048 herhalde onun konusundan buldym fakat güncelleştirmeler neler oluyor yapmasak olmuyor mu?
Hangi windowsu kuruyorsun ? 64 bit kurarsan daha iyi olur.

Geri
Yukarı