Windows 7 format sonrası internet ve USB çalışmıyor

YakamoZl

Decapat
Geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma format attım Windows 7 işletim sistemini kullanıyorum ve karşılaştığım sorunda çıkmaza girdim. Format bittikten sonra masaüstü açıldı ve internet bağlantımın olmadığını gördüm. USB flashdaki driverları yüklemek için flashı taktım ama sistem hiçbir şekilde Flash'ı görmüyordu aygıt yöneticisine girdim USB driverların yüklü olmadığını gördüm haliyle onları yüklemek için internet lazım fakat USB driverlarım güncel olmadığı için klavye ve mouse haricinde taktığım hiçbir aygıtı bilgisayar tanımıyor. Bu durumu farklı yöntemlerle çözülebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Windows 7 kurduğunuz için bunu düşünmeniz gerekiyordu, Windows içinde başka bir disk bölümüne yedeklemeniz(D, E gibi) lazımdı. Kullandığınız HDD'yi çıkartıp başka bir sisteme takıp dosyalarını kopyalayıp tekrar sisteme takıp kurulum yapabilirsiniz veya güncel bir Windows 10 kurulumu yapmanız gerekiyor direkt olarak.

Windows 7 gibi eski nesil sistemlerde normal karşılanabilecek bir sorun. Mümkünse diski farklı bir bilgisayara takarak USB sürücüleri ve ethernet sürücülerini kurun. Eğer üretici tarafından Windows 10 altına destek verilmiyorsa muhtemelen kurulumda sorun yaratacaktır.

Geçtiğimiz günlerde bilgisayarıma format attım Windows 7 işletim sistemini kullanıyorum ve karşılaştığım sorunda çıkmaza girdim. Format bittikten sonra masaüstü açıldı ve internet bağlantımın olmadığını gördüm. USB flashdaki driverları yüklemek için flashı taktım ama sistem hiçbir şekilde Flash'ı görmüyordu aygıt yöneticisine girdim USB driverların yüklü olmadığını gördüm haliyle onları yüklemek için internet lazım fakat USB driverlarım güncel olmadığı için klavye ve mouse haricinde taktığım hiçbir aygıtı bilgisayar tanımıyor. Bu durumu farklı yöntemlerle çözülebilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistem bilgileriniz nedir tam olarak acaba ?

Yeni konular

Geri
Yukarı