Windows 7 Formattan Sonra Oyunlarda Donma Sorunu

enesksk1912

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarıma format attım ve league of legends, CS:GO gibi oyunlarda donma sorunu FPS düşme sorunu gibi sorunlarla karşı karşıyayım.

Format atmadan önce CS:GO'yu yaklaşık 110 FPS ile league of legendsi de yaklaşık 170-200 FPS arası oynarken format attıktan sonra 30 FPS'ye kadar düşme ve oyun sırasında donma sorunuyla uğraşıyorum günlerdir. Malesef bir çözüm bulamadım.

Format ile birlikte windows 7 yüklemiştim. Formattan önce windows 10 yüklüydü. Tüm anakart driverları ve ekran kartı driverlarını sorunsuz yüklediğimden eminim.

PC'nin temizliğini yaptım onunla ilgili de olmadığından eminim.

Yani beyler yardımınıza ihtiyacım var deli olucam format atmadan önce gayet düzgün oynadığım oyunları formattan sonra neden oynayamıyorum bir türlü bulamadım donup donup duruyor oyunlar lütfen yardım edin. Tekrar windows 10 mu yüklemeliyim acaba ?

Windows 7 CPU ölçerde hiçbir şey açık değilken %50'lere gelmesi saçma gibi geliyor bi resim göstereyim dedim.

5 (840 x 525).jpg

Belki arka planda bir uygulama kastiyior diye düşündüm ama bulamadim görev yöneticisininde resmini atayim bir bakin arkadaşlar:

6 (840 x 525).jpg

Sistem Özellikleri;

intel core i5 cpu 650 @ 3.20 GHz 3.19 GHz

4GB RAM

nvidia 9800gt ekran kartı

gigabayyte anakart modeli aklımda değil.

Arkadaşlar gerçekten günlerdir bununla uğraşmaktayim cidden bulamadim bir daha format attim belki düzelir diye sonuç gene ayni. Yardimlariniz bekliyorum lütfen şimdiden teşekürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bencede sistemini yükseltme lazım. Sorununa gelecek olursak MSI afterburner uygulaması V.b bir uygulama ile PC ekran kartını mı okuyor yoksa ıntel hd graphics bi kontrol et derim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı