Windows 7 güncelleme sonrası "Windows başlatılıyor" kısmında kalıyor

Catacomb

Centipat
Daha fazla  
Kaç kere format attım yine aynı sorun cidden sıkmaya başladı bu artık. Windows Update'den 169 tane güncelleme yükledim ve kurdum ardından yeniden başlattığımda Windows başlatılıyorda kaldı. Prtsc Sysrq tuşuna basınca kasadan bip sesi geliyor. Sorunun çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben artık Windows 7 kullanmanızı tavsiye etmem. En azından bir SSD alıp Windows 10 kursanız bile yeterli bence. Zaten format atıp atıp duruyormuşsunuz sizi de bağlayan çok bir durum olmaz, alın 120 GB bir SSD kurun Windows 10 keyfinize bakın. Windows 7'de ne kadar bu hatayı çözseniz ertesi gün başka hatayla karşılaşacaksınız.

240 GB SSD kullanıyorum zaten. 3GB RAM ile ne kadar Windows 10 kullanabilirim ki. Zaten Windows 7 kullanma sebebim performanslı olduğu için. Şu anki hatayla alakalı yorum yaparsanız sevinirim.

Donanım özelliklerinizi bilmiyorum ama Windows 7'ye inat ettiğinize göre eski olmalı. Windows 10 çıktığı ilk vakit ben de Win7'ciydim. Win10 ile Win7 aynı sistem gereksinimleri yazıldığını öğrendiğim zaman Microsoft şirketinin bütün ürünlerinden soğudum. İnat ettim 2021'nin son aylarına kadar Win7 kullandım ama 2022 ile birlikte programlar da sırt çevirince Win10 zorlama yolu gözüktü.

Günümüzde Win10 altına düşmek pek akıllıca değil. Eğer eski donanımınız varsa hafif Linux dağıtımlarına ya da derlenmiş Windows İSO'larına yönelin. Bir Win7'ci olarak bunu söylüyorum düşünün...

240 GB SSD kullanıyorum zaten. 3GB RAM ile ne kadar Windows 10 kullanabilirim ki. Zaten Windows 7 kullanma sebebim performanslı olduğu için. Şu anki hatayla alakalı yorum yaparsanız sevinirim.
Ki benden daha iyi donanımınız var sanırım:
Anakart: MSI 945GM3
İşlemci(CPU): Intel Core2 Duo E7300 2.66 ghz
Ekran Kartı(GPU): AMD ATI Radeon HD 2400 PRO
Disk: Hikvision C100 120 GB SSD
Ram: 2 GB

240 GB SSD kullanıyorum zaten. 3GB RAM ile ne kadar Windows 10 kullanabilirim ki. Zaten Windows 7 kullanma sebebim performanslı olduğu için.
Ben 4 GB ile kullanıyordum. 3 GB çıkarıp yerine 8 falan takarsanız rahat kullanabilirsiniz. Anakartınız eski sanıyorum, cebinizden çok bir şeyde çıkmaz eski 8 GB ram için.

Şu anki hatayla alakalı yorum yaparsanız sevinirim.
Hatanın çözümünü bilmiyorum fakat size tavsiye veriyorum. Bunu çözseniz bile yarın başka bir hata için uğraşacaksınız ve böyle sonsuza kadar gidecek. Haberiniz olsun, boşuna uğraşıyorsunuz.

Geri
Yukarı