Windows 7 Güncellemeleri Ne işe Yarar?

Özkan SAKA

Hectopat
Daha fazla  
Windows 7 Professionel 64 Bit kullanıyorum. Güncellemeleri hiç yüklemiyorum. Bu güncellemelerin faydası nedir? Bilgisayarım gayet iyi çalışıyor. Güncelemeleri yüklersem bilgisayar yavaşlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Zaten güncel olmayan bir işletim sistemini kullanıyorsun. Forumca artık Windows 8.1 tavsiye ediyoruz. Windows 7, 2009 yılında çıktı ve sen 5 yıllık bir işletim sistemini güncellemiyorsun. Bu durumda her türlü saldırıya bilgisayarın müsait. Ayrıca programlar, donanımlar ve çeşitli yazılımlarla uyumsuzluklar yaşayabilirsin.

Güncellemeler işletim sisteminde bulunan açıkları yamalar. Ayrıca yavaşlamanın tam aksine performans artışı da sağlar. Bilgisayarın hızlanır...

Öncelikle ben de 8.1'i tavsiye ediyorum. Güvenlik ve güncellik açısından şu an en iyisi 8.1. Güncellemeler; stabillik, hız, yeni özellikler, gelişmişlik, hata gidermeleri, yeni virüs tanımları, yeni ve güncel sürücüler gibi dosyaları içerir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı