Windows 7 her açılışta değişen çözünürlük sorunu

EgosV

Decapat
İyi forumlar dilerim arkadaşlar.
Bilgisayarımı her açtığımda veya yeniden başlattığımda ekran çözünürlüğüm 1600x1200 ve 60 Hertz olmakta. Ancak monitörüm 1680x1050 çözünürlük ve 75 Hertz destekliyor.

AMD Catalyst Control Center üzerinden çözünürlüğümü tekrar 1680x1050 yapıyorum, tazeleme hızını 75 yapıyorum ancak her açılışta bu işlemi tekrarlamam gerekiyor.

Bu soruna bağlı olarak yine her açılışta ekran simgeleri sol tarafa toplanıyor. Yani yerleri değişiyor. Ancak sağ tıkladığımda Görünüm>Simgeleri otomatik düzenle seçeneği aktif değil.

Bir yıl önce böyle bir problem yaşamıyordum. Bu problem başladığında ise Windows 10 sürümüne geçerek kurtulduğumu düşünüyordum. Bu problem orada da devam ediyordu ancak bilgisayar kontrol dışı kapanırsa gerçekleşiyordu. Örneğin; elektrik kesintisi, fişinin çekilmesi vb.

Yakın zamanda çeşitli sebeplerden Windows 7 sürümüne döndüm. Problem her açılışta olmak üzere yoğun ve can sıkıcı haliyle devam ediyor.

Notlarım;

1. Ekran kartımın bilindik bir problemi yok. Oyunlarda herhangi bir sorun oluşturmuyor, görüntüyü bozmuyor.
  2. Monitörüm bir yıldan daha uzun süredir bozuk çalışıyordu. Her açılışta görüntü kablosuyla 15 dakika uğraştıktan sonra görüntü geliyordu, dıızt dıızt dıızt diye kendini tekrar eden sesler çıkarıyordu, ekran ortasında masmavi bir çizgi vardı. Son zamanlarda hiçbir problemi yok üstelik ekran ortasındaki mavi çizgi de kendiliğinden kayboldu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı