Windows 7 Home Basic Windows 10 hangi sürümüne geçecek?

Rage

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Space
Daha fazla  
Profil Kapağı
1526129312
Merhaba. İki farklı dizüstü bilgisayarım var. İkiside orjinal olarak Windows ile geldi.

Birinde Windows 7 Home Basic x64 diğerinde Windows 8.1 Single Language x64 var.

Sorun ise sağ altta bulunan Windows 10'u alın ikonu kayboldu. Daha öncede kaybolmuştu ama geri gelmişti, bu sefer gelmedi. Bende Media Creation Tool ile kendi isomu daha doğrusu isolarımı oluşturdum. Ancak 3 farklı Windows 10 sürümü olduğundan (Home, Pro, Home Single Language) karasız kalıdım. Çünkü sosyalde bir arkadaşın ki Windows 10 Home Single Language idi Windows 8.1 Single Language'den yükseltme yapmıştı. (Yanlış hatırlamıyorsam)

Windows 10 Home Single Language yeni dizüstülere gelecek olan işletim sistemi olarak düşünüyordum. Windows 10'u alın ikonunu kaybolması ile bu listeye göre kuracaktım ancak üstü yazıdığım gibi kafam karıştı.

Bildiğim kadarı ile liste bu şekildeydi:

Windows 7

Windows 7 Starter --> Windows 10 Home
Windows 7 Home Basic --> Windows 10 Home
Windows 7 Home Premium --> Windows 10 Home
Windows 7 Professional --> Windows 10 Pro
Windows 7 Ultimate --> Windows 10 Pro

Windows 8

Windows 8.1 with Bing --> Windows 10 Home
Windows 8.1 Single Language --> Windows 10 Home
Windows 8.1 (Standard) --> Windows 10 Home
Windows 8.1 Pro --> Windows 10 Pro
Windows 8.1 Pro for Students --> Windows 10 Pro

Kafamı karışınca, bende hem Windows 10 Home hemde Windows 10 Home Single Language'ın isolarını oluşturdum. Şuan bekliyorum çünkü hangisi kuracağımdan emin değilim hemde yükseltmeden sonra temiz kurulum yapmak istemem ve yer sorunu yüzünden, yeni harici diske de şuan para bulamadığımdan kısa bir süre sonra geçeceğim.

Özetle hangi sürümleri kuracağım? Uzun oldu, kusura bakmayın. Saygılarımla... :)

@Recep Baltaş @SypeR @Murat5038 @Asım Demir

Not: C klasörümde herhangi bir indirme yok. Gizli klasörler görünür durumda. Windows Update'te herhangi bir güncelleme yok, hepsi öncenden yapılmıştı. Sadece rezerve edildiği hazır olunca haber verileceği yazıyor.

Not 2: Konu başlığı yanlış şekilde düzenlemiş konuya onay verilirken. Asıl sorunumu kalın olarak düzelttim mesaj içerisinde.. :) Başlık sorunumu anlatmıyor... :)

Dediğim gibi konu başlığı yanlış... Yardımcı olabilecek biri yok mu?

Az önce iki pc'me de Windows 10'u alın ikonu tekrar geldi ancak bu seferde Windows Update'de ki rezerve yazısı gitti...

Windows 7 Home Basic --> Windows 10 Home
Windows 8.1 Single Language --> Windows 10 Home Single Language sürümüne yükseltmen gerek. Aksi halde lisansın aktif olmaz.

Pclerin kendi kendine, isoları kullanamdan yükseltme yapmasını bekleyecem artık. Sonra boşa düşmeyeyim. :) Olmadığı söylediğin gibi yaparım artık.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı