Windows 7 Home Premium 32 Bit Yükseltme

ibrahimvarola

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Notebook: Huawei MateBook 14s
İşlemci: i9-13900H
RAM: 32GB
Depolama: 1TB NVMe SSD
Ekran Kartı: Intel Iris Xe Graphics
İşletim Sistemi: Windows 11 + Ubuntu 22.04
Meslek
Sayısal Tasarım Mühendisi
Recep abi bende Windows 7 Home Premium 32 Bit orjinal kutulu sürümü var ve bilgisayarıma kurulu. Ayrıca bilgisayarımdaki bütün güncelleştirilmeler yapıldı(SP1 yüklü). Ben bu Windows 10' a ücretsiz yükseltme yapmak istesem 32 Bit olarak mı yükseltirim. Ayrıca güncelleme yapmadan format atma işlemi ile Windows 10' u ücretsiz nasıl kullanabilirim?

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Bu konuyu incelemelisin:
https://www.technopat.net/sosyal/ko...-geçtikten-sonra-etkinleştirme-sorunu.226585/

Teşekkür ederim. Benim anlamadığım benim Windows 7 sürümüm yükseltme sonrasında 32 Bit mi olarak kalacak ve format atmak istesem 64 Bit kurabilecek miyim?

Yardım edecek kimse yok mu???

Yükseltirken 32 Bit yüklenecek o kesin. Ama sonradan temiz kurulum yaptığında teorikte sorun çıkmaması lazım. Sonuçta etkinleştirmenin mimari ile bir alakası yok.

Son düzenleme:
Windows 7 Home Premium 64 Bit indirirsem peki 32 Bit için kullandığım key geçerli olur mu? Ayrıca Windows 10 format atmak istesem nasıl key kullanacağım?

Son olarak Home Premium Windows 10' un hangi sürümüne karşılık geliyor?

Evet, ürün anahtarı mimariye göre farklılık göstermiyor. Windows 1o'a bir kere upgrade ettikten sonra, her temiz kurulumda işletim sistemin otomatik olarak etkinleşecek. Herhangi bir şekilde ürün anahtarına ihtiyaç duymayacaksın.

Windows 10 Home.

Windows 10 Home sürümü Home Basic gibi mi olacak yoksa Pro' ya yakın gibi mi olacak?

Sorduğum Windows 10' un Home sürümü Windows 7' deki Home Basic gibi en kısıtlı versiyonu gibi mi olacak?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı