Windows 7 Home Premıum Flash Belleğe Atılan Resimlerin Kalitesizliği

Erdal Apaydın

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar... Masaüstü bilgisayarımda 8 yıldır Windows XP Pro (sp-3) kullanıyordum. HDD'deki film ve videolarımı sıkıntısız olarak flash belleğe kopyalayıp TV'de veya başka PC'lerde izleyebiliyordum. Son 2-3 yıldır windows xp işletim sistemi microsoft tarafından güncelleme desteklemesinin kaldırılması sebebiyle çoğu web sitelerine giriş yapamıyordum. Sonra windows 7 home premıum işletim sistemini masaüstü bilgisayarıma internet web sayfalarından lisansız olarak indirdim, kurdum ve güzel de çalışıyordu. Tek sıkıntı; HDD'deki film ve videolarımı flash belleke kopyalayıp TV veya diğer PC'lerde izlediğimde bazı resimlerde renk dağılması ve bazı videolarda da kesinti veya kırpma oluyor.

Resim ve videolarımı başka bir flash belleklerde denedim yine aynı sıkıntı oluştu. Resim ve videolarımın formatları jpg ve mov olarak kayıtlı. Windows 7 işletim sisteminin içerisinde bütün resim ve video doyalarının formatlarını destekleyen codecler zaten var. Tekrar windows XP'ye döndüm. Aynı resim ve videoları aynı flash belleğe tekrar kopyalayıp TV'de izlediğimde sıkıntı oluşmadı. Benim burada anlayamadığım, işletim sistemim windows xp iken dosyaları flash belleğe aynı format da kopyalayıp TV'de izleyebilirken, işletim sistemimi windows 7 home premıuma çevirdiğimde flash belleğe kopyaladığım film ve videoları V'de neden resimlerde ve videolarda renk dağılması veya kesilmeler oluyor?

Masaüstü bilgisayarımın donanım özellikleri;
İşlemci: AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 4800+ 2.51 Hz.,
Anakart: Asus M2N-x Plus (DDR2).

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı