Windows 7 Home Premium vs Home Basic

En hafifleri Starter ve Home Basic olması lazım. Home Basic ve Home Premium arasında da aşırı fark yok aslında. En bariz özelliği Premium'da satranç gibi ek oyunlar felan var. Şu başlat menüsü tarafında.

Starter biraz daha basite kaçan bir sürüm. Masaüstü arka planı bile değiştirme yok. Tabi programlar yükleyerek yapabilirsiniz.

En hafifleri starter ve Home Basic olması lazım. Home Basic ve Home Premium arasında da aşırı fark yok aslında. En bariz özelliği Premium'da satranç gibi ek oyunlar falan var. Şu başlat menüsü tarafında.

Starter biraz daha basite kaçan bir sürüm. Masaüstü arka planı bile değiştirme yok. Tabi programlar yükleyerek yapabilirsiniz.

Yok ben öğrenciyim benim isteğim Google'a takılmadan girsin, Zoom gibi konferans programlarını takılmadan açsın. Yani performansı en yüksek olan Windows 7 olsun isterim normalde Win8'de düşündüm ama 1 GB RAM'e dayanamaz mavi ekran verir. O yüzden en mantıklı olarak Win 7 starter kuracağım siz ne düşünüyorsunuz?

@Felty hocam takılmama konusunda kimse garanti veremez. Sizin sistemde takılır ama bir başka benzer sistemde takılmaz misal olarak. En hafif Starter'dır. Ha bunun dışında resmi olmayıp modlanmış versiyonlar olabiliyor, belki onları deneyebilirsiniz.

Görsellerdeki özelliklere sahip bir bilgisayarım var. Buna Windows 7 Home Basic mi yoksa Home Premium mu kurmalıyım emin değilim. Benim için mühim olan performans bilgisayarım çok yavaş hangisinde daha hızlı olur. Yardımcı olursanız sevinirim.

Windows Home Basic 32 Bit kurun derim daha hafif. İstersen ISO linki atabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı