Windows 7 için Çalışan ve Türkçe Hava Durumu Aracı (2.2.0.0)

EthemErsoy88

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Gümüşyaka, Silivri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı: RTX 3050
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600H
RAM: 16 GB
İşletim Sistemi: Windows 11
Meslek
Öğrenci
Merhabalar! Bugün Windows 7 ve Windows Vista için çalışan ve Türkçe hava durumu aracının 2.2.0.0 sürümüyle karşınızdayım. Kuruluma .rar dosyasının içindeki "Kurulum.txt" dosyasından bakabilirsiniz. Önceki konuya şu linkten: "www.technopat.net/sosyal/konu/windows-7-icin-calisan-ve-tuerkce-hava-durumu-araci.958287/" ulaşabilirsiniz. Bazı yenilikler:
1. Varsayılan şehir Ankara olarak değiştirildi.
2. Konveks Ay Şişkin Ay olarak değiştirildi.
Hava durumu aracının linki: Hava Durumu Aracı 2.2.0.0.zip
Bir kesit:
Hava Durumu Aracı 1.PNG

Çalışmadı, durum aynı.
Demek sadece Windows 7 ve Vista'da çalışıyor. Üçüncü parti uygulamalarda çalışmaması hiç garip gelmedi çünkü onların kaynak kodları sanırım farklı. Üzgünüm yapabileceğim bir şey yok.

Bilgisayarda olmadığım, telefonda olduğum için gözükmüyor. Neden çalışmadığını anlamadım. Bende hala çalışıyor.

Hocam eski konu evet ama xml dosyalarını inceledim biraz, yanlış anlamayın ama bazı bölümler google translate bazı bölümler ise hala ingilizce. Emeğe saygı başka yerde yayınlamam ama isterseniz hala ingilizce olan bölümleri ve birkaç hatayı düzeltip buraya ekleyebilirim.
---------------------------------------------------------------------------------
Ekledim: Bu da linki: localizedStrings.js

Bu dosyayı C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets\Weather.Gadget\tr-TR\js klasörüne atın, var olan dosya ile değiştirin. (Ben de yağmurlu hava durumunu "Yağmurlu Hafif yağmurlu" olarak gösteriyordu, düzelttim. Bunun gibi hatalar olursa buradan bildirin düzelteyim.)

Ayrıca Weather.Gadget isimli klasörü (yukarıdan indirdiğiniz klasörü) yalnızca C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets\ dizinine atmanız yeterli, iki tarafa da atarsanız, iki tane hava durumu gadget'ı elde edersiniz. Ve klasörü dizine attıktan sonra ya da önce sidebar.exe programını durdurup yeniden açmanıza gerek yoktur. (En azından ben gerek duymadan yaptım)

Son düzenleme:
Hocam eski konu evet ama xml dosyalarını inceledim biraz, yanlış anlamayın ama bazı bölümler google translate bazı bölümler ise hala ingilizce. Emeğe saygı başka yerde yayınlamam ama isterseniz hala ingilizce olan bölümleri ve birkaç hatayı düzeltip buraya ekleyebilirim.
---------------------------------------------------------------------------------
Ekledim: Bu da linki: localizedStrings.js

Bu dosyayı C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets\Weather.Gadget\tr-TR\js klasörüne atın, var olan dosya ile değiştirin. (Ben de yağmurlu hava durumunu "Yağmurlu Hafif yağmurlu" olarak gösteriyordu, düzelttim. Bunun gibi hatalar olursa buradan bildirin düzelteyim.)

Ayrıca Weather.Gadget isimli klasörü (yukarıdan indirdiğiniz klasörü) yalnızca C:\Program Files\Windows Sidebar\Gadgets\ dizinine atmanız yeterli, iki tarafa da atarsanız, iki tane hava durumu gadget'ı elde edersiniz. Ve klasörü dizine attıktan sonra ya da önce sidebar.exe programını durdurup yeniden açmanıza gerek yoktur. (En azından ben gerek duymadan yaptım)
Çok teşekkürler. İngilizcem çok iyi olmadığından malesef bazı yerlere çeviriden baktım. O yağmurlu hafif yağmurlar hatasını çözememiştim. Neyse bir kez daha teşekkürler.

Çok teşekkürler. İngilizcem çok iyi olmadığından malesef bazı yerlere çeviriden baktım. O yağmurlu hafif yağmurlar hatasını çözememiştim. Neyse bir kez daha teşekkürler.
Rica ederim, bu arada ayrı konu ama size başka nereden ulaşabilirim bilmiyorum. İmzanızdaki IOBit programları yasaklansın linki, siz de Driver Booster ile ilgili bir problem mi yaşadınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı