Windows 7 için hız olarak GPT VS MBR

Modlu Windows kullanıp, üstüne korsan yazılım kullanıp, antivirüs kullanmayan kişi misiniz? Hatta yorumlarda bayağı tartışmıştık sizinle :D
Evet şimdi atlas kullanıyorum. Sadece kendim kullansam linuxa geçmeyi düşünüyorum ama evde ortak kasa malum. Antivirüs konusunda halen aynı şekilde düşünüyorum. Kardeşimin okulunda pclerde kısayol virüsü var. Sayısız ödev götürdü getirdi slayt sundu bizim pc hala temiz 😃

Evet şimdi atlas kullanıyorum. Sadece kendim kullansam linuxa geçmeyi düşünüyorum ama evde ortak kasa malum. Antivirüs konusunda halen aynı şekilde düşünüyorum. Kardeşimin okulunda pclerde kısayol virüsü var. Sayısız ödev götürdü getirdi slayt sundu bizim pc hala temiz 😃
Öyle geziyordum forumda, bu konuya denk geldim. sizin profil resmini görünce sanki ben böyle profil fotosu olan biriyle tartışmıştım falan diye hatırladım.

Birileri UEFI kurulumun performansa etkisi yok demiş. UEFI'nin geçmişini bir araştırın isterseniz bunu söylemeden önce. Ne bileyim eğer yine şüphede kalırsanız UEFI destekli bir anakart üzerinde hem UEFI (GPT) hemde Legacy (MBR) karşılaştırması yapıp Windows üzerinde ki gecikmelere, kesme işlemlerine bakabilirsiniz. Windows işletim üzerinde ki donanım çakışma/paylaşım bölümünden anlayabilirsiniz. Bu bildiğiniz terimler sadece Windows ISO dosyasını ilgilendirmiyor :p

Başlıkta yazdığım gibi, Windows 7 için MBR mi daha hızlı GPT mi hızlı? Ona göre MBR'ya da GPT kuracağım. Format atıyorum sürekli, şu an Home Basic kuracağım.

Windows 7'nin genel olarak UEFI GPT desteği özellik için yok. Arasında fark olacağını sanmıyorum.

Geri
Yukarı