Windows 7 imaj alma ve yükleme

Amiidamaru

Kilopat
Yer
İstanbul
Merhaba, iş yerimdeki bilgisayarlarda Windows 7 kullanmak durumundayız. Her bilgisayara tek tek format atmak yerine bir tanesini kullanılabilir hale getirdikten sonra imajını alıp diğerlerine aktarmak istiyoruz. Kurulan tüm programlar ve tüm yapılandırmalarla birlikte imaj almak istiyoruz.

Denetim masasında yedekleme ve geri yükleme kısmından sistem görüntüsü oluştur seçeneğini seçtim. Kayıt yolu olarak 64 GB boyutundaki belleğimi kabul etmedi bu sebeple ağ üzerinden kendi kullandığım bilgisayara yedekledim. Aşağıdaki görsellerdeki gibi klasörler oluştu. Bu dosyaları nasıl geri yükleyebilirim?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-10-24 163922.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-10-24 163922.jpg
    25,1 KB · Görüntüleme: 53
  • Ekran görüntüsü 2022-10-24 163935.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-10-24 163935.jpg
    29,5 KB · Görüntüleme: 52
  • Ekran görüntüsü 2022-10-24 164018.jpg
    Ekran görüntüsü 2022-10-24 164018.jpg
    61 KB · Görüntüleme: 42
Merhaba, iş yerimdeki bilgisayarlarda Windows 7 kullanmak durumundayız. Her bilgisayara tek tek format atmak yerine bir tanesini kullanılabilir hale getirdikten sonra imajını alıp diğerlerine aktarmak istiyoruz. Kurulan tüm programlar ve tüm yapılandırmalarla birlikte imaj almak istiyoruz.

Denetim masasında yedekleme ve geri yükleme kısmından sistem görüntüsü oluştur seçeneğini seçtim. Kayıt yolu olarak 64 GB boyutundaki belleğimi kabul etmedi bu sebeple ağ üzerinden kendi kullandığım bilgisayara yedekledim. Aşağıdaki görsellerdeki gibi klasörler oluştu. Bu dosyaları nasıl geri yükleyebilirim?
Öyle imaj alamazsınız diye biliyorum onlar sistem yedeği. İmaj almak için Aoemi backupper tarzı bir program ile imaj alıp yükleyebilirsiniz.

Kendi sitesinden indirdim içinden virüs çıktı.
İçinde büyük ihtimal zararlı bir içerik yoktur. AV programı PUA, Poip tespit etmiştir veya sonuç false positive'tir. Hirens boot CD bilgisayarcıların ve bilgisayarı olanlar için bir isviçre çakısıdır. ve dünya çapında bilinen sayılı boot cd'lerdendir.

@EMİR37 Hocam Aoemi Backupper programını indirdim ISO kalıbı almaya çalışıyorum ama beceremedim. Tarif etmen mümkün mü?

ISO kalıbı alıp rufus ile USB belleğe yazdırıp format atar gibi yükleyebileceğimi düşünüyorum. Doğru mu düşünüyorum acaba :)

@EMİR37 hocam aoemi backupper programını indirdim ISO kalıbı almaya çalışıyorum ama beceremedim. Tarif etmen mümkün mü?

ISO kalıbı alıp Rufus ile USB belleğe yazdırıp format atar gibi yükleyebileceğimi düşünüyorum. Doğru mu düşünüyorum acaba :)

Hayır, format atar gibi imajı kullanamazsınız zaten uzantısı iso olmaz. bootable bir aracı var Aoemi'nin o araç ile imaj alıp imaj atabilirsiniz. Size tarif edemem ama internette ufak bir araştırma ile bir sürü video bulabilirsiniz reklam olmasını istemediğimden atmıyorum. Ayrıca Acronis True Image ile alabilirsiniz. Veya Hiren's Boot CD Pe'de Aoemi'nin programı da var oradan hard diske veya USB belleğinize yedekleyebilir ve sonra yine Hiren's Boot. CD Pe'yi açarak aoemi backupper ile yükleyebilirsiniz. Bu da bir öneri daha çok ben böyle yapıyorum.

Hayır, format atar gibi imajı kullanamazsınız zaten uzantısı iso olmaz. bootable bir aracı var Aoemi'nin o araç ile imaj alıp imaj atabilirsiniz. Size tarif edemem ama internette ufak bir araştırma ile bir sürü video bulabilirsiniz reklam olmasını istemediğimden atmıyorum. Ayrıca Acronis True Image ile alabilirsiniz. Veya Hiren's Boot CD Pe'de Aoemi'nin programı da var oradan hard diske veya USB belleğinize yedekleyebilir ve sonra yine Hiren's Boot. CD Pe'yi açarak aoemi backupper ile yükleyebilirsiniz. Bu da bir öneri daha çok ben böyle yapıyorum.
Aoemi'nin içinde önyüklenebilir dosya oluşturma aracı var. Onunla ISO dosyası oluşturuyorum ama içinde yedeğim olmuyor. Anladığım kadarıyla bu ISO dosyası ile freedos olan bilgisayarı Aoemi ile boot edip daha önce aldığımız yedek dosyasını yine Aoemi ile geri yüklüyoruz. Doğru mu hocam? Değilse biraz daha bakayım. Bir kaç video buldum ama bu yöntemi pek anlatmamışlar.

Aoemi'nin içinde önyüklenebilir dosya oluşturma aracı var. Onunla ISO dosyası oluşturuyorum ama içinde yedeğim olmuyor. Anladığım kadarıyla bu ISO dosyası ile freedos olan bilgisayarı Aoemi ile boot edip daha önce aldığımız yedek dosyasını yine Aoemi ile geri yüklüyoruz. Doğru mu hocam? Değilse biraz daha bakayım. Bir kaç video buldum ama bu yöntemi pek anlatmamışlar.
Evet siz daha önce aldığınız imajı Aoemi'nin bootable programı ile geri yükle seçeneğini kullanıp geri yükleyebiliyorsunuz. bir sürü dökümanı var technopatta olsa atacaktım ama yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı