Çözüldü Windows 7 "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL "mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Evilmonster

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştiricisi
Merhaba, sorun kuzenimin bilgisayarında meydana geldi. EBA'nın Online ders programını yüklemeye çalışırken program hata vermiş, Windows 7'nin güncellenmesiyle sorunun çözüleceğini bulmuş, sonra da güncelleme yapmış. Bilgisayarı açtığında mavi ekran veriyor ve sorun "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" şeklinde. Araştırınca bunun Driver kaynaklı olduğunu gördük. Güvenli modda başlatıp Driver'ların hepsini güncellemek istedik fakat ağ ile güvenli modda aynı şekilde mavi ekran veriyor. İşin iyi yani normal güvenli modda girip tüm verileri yedeklemeyi başardık fakat format atamadığımız için bilgisayar kullanılamaz durumda.

Çok fazla araştırmama rağmen normal güvenli modda ağ hizmetlerinin nasıl açılacağını bulamadık, yardım eder misiniz?

Çözüm
Windows 10'a geçin Windows 7 artık güncel değil ve destek verilmemekte.
Biliyorum lakin laptop çok eski olduğu için donanımı yetersiz kalıyor.
Sorun çözülmüştür, bilginize. Sistem geri yükleme noktasında kritik güncelleme yazınca bilgisayar tamamen gider diye en sona bırakmıştık. Gelin görün ki çözümü o oldu :)

Kısaca çözüm sistem geri yükleme. Windows her güncellemeden önce otomatik oluşturuyor.
Windows 10'a geçin Windows 7 artık güncel değil ve destek verilmemekte.
Biliyorum lakin laptop çok eski olduğu için donanımı yetersiz kalıyor.
Sorun çözülmüştür, bilginize. Sistem geri yükleme noktasında kritik güncelleme yazınca bilgisayar tamamen gider diye en sona bırakmıştık. Gelin görün ki çözümü o oldu :)

Kısaca çözüm sistem geri yükleme. Windows her güncellemeden önce otomatik oluşturuyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı