Windows 7 ISO dosyası

Hocam formatı attım fakat şöyle bir sıkıntı var PC'yi (laptop) açınca direk açılır açılmaz arama çubuğu açılıyor ve nereden kapatırsam kapatayım geri geliyor bazen hemen Chrome açıyorum Chrome de de üste yazıyazma yeri falan geliyor çok sıkıntı bilgisayarı kullandırtmıyor zaten Windows Update hata veriyor error code falan filan ne yapmam gerek.

Hocam formatı attım fakat şöyle bir sıkıntı var PC'yi (laptop) açınca direkt açılır açılmaz arama çubuğu açılıyor ve nereden kapatırsam kapatayım geri geliyor bazen hemen Chrome açıyorum Chrome'de de üste yazıyazma yeri falan geliyor çok sıkıntı bilgisayarı kullandırtmıyor zaten Windows Update hata veriyor error code falan filan ne yapmam gerek?

Windows'u ilk kurduğun zaman böyle bir sıkıntı var mıydı yani bir şey yaptıktan sonra mı oldu yoksa kurulduktan sonra direkt mi oldu? Gerçekten ilginç bir hataymış. Yani çözümünü bilmiyorum Windows 7 kullanmıyorum ama bir şeyler önereceğim. Bir de bununla alakalı yeni bir konu açarsan daha iyi olur.

Bunları yapmadan önce bu uygulamayı indirin ve yönetici olarak çalıştır tüm Windows hizmetlerini varsayılan değerlerine döndürecek belki Windows Update hizmetleriyle alakası olabilir. Bunun harici hata kodunu söylersen bakmaya çalışırım nedenmiş diye.

Windows güncel mi onu öğrenmek için arama yerine winver yazıp bakın service pack hangi sürüm diye. Güncel değilse Microsoft Update Catalog'dan güncelleştirmesini bulup yükleyin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve bu komutları tek tek girin, bitince diğerine geçin. Windows 7 için çalışıyor SFC komutu ama DISM komutlarından emin değilim çok yüksek ihtimal o da çalışıyordur.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
SFC /scannow

Görev Yöneticisi'ne girip Windows Gezgini'ni kapatıp açmayı deneyebilirsin.

Windows'u ilk kurduğun zaman böyle bir sıkıntı var mıydı yani bir şey yaptıktan sonra mı oldu yoksa kurulduktan sonra direkt mi oldu? Gerçekten ilginç bir hataymış. Yani çözümünü bilmiyorum Windows 7 kullanmıyorum ama bir şeyler önereceğim. Bir de bununla alakalı yeni bir konu açarsan daha iyi olur.

Bunları yapmadan önce bu uygulamayı indirin ve yönetici olarak çalıştır tüm Windows hizmetlerini varsayılan değerlerine döndürecek belki Windows Update hizmetleriyle alakası olabilir. Bunun harici hata kodunu söylersen bakmaya çalışırım nedenmiş diye.

Windows güncel mi onu öğrenmek için arama yerine winver yazıp bakın service pack hangi sürüm diye. Güncel değilse Microsoft Update Catalog'dan güncelleştirmesini bulup yükleyin.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırın ve bu komutları tek tek girin, bitince diğerine geçin. Windows 7 için çalışıyor SFC komutu ama DISM komutlarından emin değilim çok yüksek ihtimal o da çalışıyordur.

Kod:
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
SFC /scannow

Görev Yöneticisi'ne girip Windows Gezgini'ni kapatıp açmayı deneyebilirsin.

Hocam şimdi şöyle ben format atmadan önce zaten bu yüzden atmıştım korsan oyun çoğunlukla kullanıyorum ve PC Chrome girince üstte ayrı bir yazı yazma yeri açıyor ve arama çubuğuna basınca direk kapanıyor aynı durum dosya gezgini içinde geçerliydi daha sonra virüs var düşüncesiyle format atıp Windows 7 indirdim belli bır süre bu hata olmadı ama daha sonra tekrardan olmaya başladı ve daha kötüleşti durum hani klavyeden diyorum laptop olduğu için klavyeyi sök çıkar yapamıyorum ayrıca kullandığım klavyede bir sıkıntı yok çünkü çıkardım yine aynı hata ve dediklerinizi şu anda uygulayamıyorum maalesef çünkü PC'yi kullanamıyorum bende anlamadım intten bakıyorum kimse böyle bir hata yaşamamış çok garip ayrıca daha Windows'u dün yükledim ve güncel olduğunu düşünmüyorum bu forumdan indirdim.

@408157 hocam bir şeyi merak ettim sizin attığınız tewaking programını indirip çalıştırdıktan sonra sanki sistem bir tık daha yavaş çalışmaya başladı bu uygulama güvenilrimi internet siteside pek içime sinmedi.

Son düzenleme:
@408157 hocam bir şeyi merak ettim sizin attığınız tewaking programını indirip çalıştırdıktan sonra sanki sistem bir tık daha yavaş çalışmaya başladı bu uygulama güvenilir mi internet sitesi pek içime sinmedi.

Güvenilir uygulama, güvenilir olmasa önermezdim. Hizmetleri varsayılan değerlerine döndürdüğü için gereksiz hizmetler çalışacaktır nasıl Windows'u ilk kurduğun zaman gereksiz hizmetler çalışıp bilgisayar kasıyorsa aynı şey.

Güvenilir uygulama, güvenilir olmasa önermezdim. Hizmetleri varsayılan değerlerine döndürdüğü için gereksiz hizmetler çalışacaktır nasıl Windows'u ilk kurduğun zaman gereksiz hizmetler çalışıp bilgisayar kasıyorsa aynı şey.

Anlıyorum hocam peki sizce bu başta anlattığım başlangıçta arama çubuğu olayı bir virüsmü yoksa laptop klavyesinden kaynaklanıyor olabilir mi çünkü laptop klavyesinde bir tuşa bastığım zaman sorun çözülüyor taki bilgisayarı yeniden açıp kapatıp açana kadar.

Anlıyorum hocam peki sizce bu başta anlattığım başlangıçta arama çubuğu olayı bir virüs mü yoksa laptop klavyesinden kaynaklanıyor olabilir mi çünkü laptop klavyesinde bir tuşa bastığım zaman sorun çözülüyor taki bilgisayarı yeniden açıp kapatıp açana kadar.

Baska Windows surumunde bu hata oluyor muydu?

Geri
Yukarı