Windows 7 ISO dosyasına driver eklemek

Gerçeklik

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci : i5-9400F/ Ekran Kartı : GTX 1650 4 GB GDDR6 / RAM: 16 GB G SKILL / Windows 11 Pro
Telefon : iPhone 11 64 GB
Meslek
Oyuncu
RAM
16
SSD veya HDD modeli
Samsung 860 EVO
Ekran kartı
GTX 1650
Anakart
TUF H310M R2.0
İşlemci
İ5-9400F
Direk programın ismini verip gidenler yazmasın. Detaylı bir videosu olan veya açıklayabilecek olanlar yazsın. Ben Windows 7 ISO dosyasını bilgisayara indirdiğim zaman USB 3.0 ve USB'ler çalışmıyor. USB içine driver atayım dedim fakat dediğim gibi USB çalışmıyor. İnternet falan hiç. Ama driverler yüklenince hepsi iyi çalışıyor. Ama format değil de Windows.Old klasörü ile Windows 7 indirmek zorunda kalıyorum. Nasıl ISO dosyasına driverlerimi koyarım.

Driver;

Buradaki bütün driverleri indireceğim.
Not: "Bu sisteme neden bu OS?" Yazacaklar da yazmazsa sevinirim.

1-) önce aşağıdaki klasörleri oluşturun.
C:\temp\WindowsISO (Windows. ISO dosyasını bu klasöre çıkarın)
C:\temp\drivers (sürücülerin. İnf biçiminde olması gereken tüm sürücü klasörlerini bu klasöre ekleyin)
C:\temp\ wim (wım dosyası için geçici bir klasördür)
C:\ temp\WindowsISOdrivers (yeni. ISO dosyası burada oluşturulacaktır)

2-) Windows Otomatik Kurulum Kitini indirin ve yükleyin.
3-) Windows aık dağıtım araçları komut istemini başlat menüsünden başlatın.
4-) install.wim dosyasını C:\temp\WindowsISO konumundan C:\temp\wim konumuna bağlayın.

Kod:
imagex /mountrw C:\temp\WindowsISO\SOURCES\install.wim 1 C:\temp\wim

5-) DISM ile sürücüler ekle.

Kod:
CD C:\temp\drivers\Network\Emulex\M72KR\W2K8R2\x64
dism /image:C:\temp\wim /add-driver /driver:. /recurse

6-) şimdi wım görüntüsünün bağlantısını kesin.

Kod:
imagex /unmount /commit C:\temp\wim

7-) yeni ISO dosyasını oluşturun.

Kod:
oscdimg -n -m -bc:\temp\WindowsISO\boot\etfsboot.com C:\temp\WindowsISO C:\temp\WindowsISOdrivers\windows.iso

Alıntıdır - Add Drivers to Windows Installation ISO

Benim Gigabyte A320M anakartıma ait olan Windows 7 sürücüleri sitesinden indirdiğimde software.exe olarak iniyor ve çift tıklama ile kurulum başlıyor şimdi ben bu içindeki sürücüleri ISO'ya Power ISO veya NTLite ile nasıl ekleyebilirimki?

Benim Gigabyte A320M anakartıma ait olan Windows 7 sürücüleri sitesinden indirdiğimde software.exe olarak iniyor ve çift tıklama ile kurulum başlıyor şimdi ben bu içindeki sürücüleri ISO'ya Power ISO veya NTLite ile nasıl ekleyebilirim ki?
software.exe dosyasına sağ tıklayıp klasöre çıkartabiliyor musunuz hocam? Yüksek ihtimalle çıkarılacaktır. Çıktıktan sonra NTLite ile ekleyebilirsiniz. Eğer çıkmıyorsa da 7-Zip ile açın ve içinden sürücü dosyasını almayı deneyin.

software.exe dosyasına sağ tıklayıp klasöre çıkartabiliyor musunuz hocam? Yüksek ihtimalle çıkarılacaktır. Çıktıktan sonra NTLite ile ekleyebilirsiniz. Eğer çıkmıyorsa da 7-ZIP ile açın ve içinden sürücü dosyasını almayı deneyin.

WinRAR ile veya başka bir uygulama ile kılasöre çıkarılamıyor sadece çift tıklama ile kurulabiliyor.

Search Results - GIGABYTE Global hocam buradakilerden hangisi sizin anakartınız? Ben çıkartıp size sürücüyü yollayacağım.

Merhaba aşağıdaki linkte olan model özellikle Windows 7 için olanlarını rica edeyim teşekkürler.

Merhaba aşağıdaki linkte olan model özellikle Windows 7 için olanlarını rica edeyim teşekkürler.

Buyurun hocam:

Eğer sadece USB 3.0-3.1 sürücülerini istiyorsanız: Gigabyte A320M - USB 3.0, 3.1 sürücüleri.rar
Eğer tüm USB, Chipset sürücülerinizi istiyorsanız: Drivers.rar

Geri
Yukarı