Rehber Windows 7 ISO dosyasını kullanarak Windows 11 nasıl kurulur?

Kusura bakmayın ama bir sorum olacak, sadece merakımdan soruyorum. Normal Win11 ISO dosyası ile kurulum yapmak varken bunu yapmanın bize ne gibi bir faydası olacak?

Kusura bakmayın ama bir sorum olacak, sadece merakımdan soruyorum. Normal Windows 11 ISO dosyası ile kurulum yapmak varken bunu yapmanın bize ne gibi bir faydası olacak?

Çünkü eski sistemlere Windows 11 ISO dosyası ile kurulmuyor bazen Boot etmiyor bazen de "bu bilgisayar Windows 11'i çalıştıramaz" hatası veriyor. :)
faydası eski sistemlere Windows 11 kurabilmek. Aynı zamanda tecrübe edinmek.

Hocam bende 14 yıllık ASUS F3jr model bir laptop var ve bu cihaza Windows 7'den yukarı bir sistem kurulmuyor. Acaba bu yöntem ile Windows 10 veya 11 kurabilir miyim?

Hocam bende 14 yıllık ASUS F3jr model bir laptop var ve bu cihaza Windows 7'den yukarı bir sistem kurulmuyor. Acaba bu yöntem ile Windows 10 veya 11 kurabilir miyim?

Kurulur ancak ekran kartınız nedir? Sürücü sorunu çıkabilir. Aynı yıllarda olan Toshiba laptopa kurdum bu yöntem ile.

Kurulur ancak ekran kartınız nedir? Sürücü sorunu çıkabilir. Aynı yıllarda olan Toshiba laptopa kurdum bu yöntem ile.

Hocam cihazın özellikleri bu şekilde:
İşlemci: Intel Core 2 Duo T5600 işlemci (1.83GHz)
Grafik arabirimi: ATI Radeon X2300 bellek: 128MB.
RAM: 3GB DDR2-667
HDD: 250GB 5400RPM.

Bu cihaz Vista ile geldi sonrasında Windows 7 ile kullanıldı fakat ne hikmetse Windows 8.1 veya 10 kurulmuyor. Direk kurulum ekranı gelmeden mavi ekran hatası verip kapanıyor.

Hocam cihazın özellikleri bu şekilde:
İşlemci: Intel Core 2 Duo T5600 işlemci (1.83GHz)
Grafik arabirimi: ATI Radeon X2300 bellek: 128MB.
RAM: 3GB DDR2-667
HDD: 250GB 5400RPM.

Bu cihaz Vista ile geldi sonrasında Windows 7 ile kullanıldı fakat ne hikmetse Windows 8.1 veya 10 kurulmuyor. Direk kurulum ekranı gelmeden mavi ekran hatası verip kapanıyor.

Bu yöntem ile kurulum ekranı gelir bir sorun olmaz. Ancak kurulum yaptıktan sonra açılırken mavi ekran belki verebilir. Onunda çözümü ISO dosyasına sürücüleri entegre etmek. Önemli verileriniz falan yoksa deneyin bence. Yardımcı olurum isterseniz.

Bu yöntem ile kurulum ekranı gelir bir sorun olmaz. Ancak kurulum yaptıktan sonra açılırken mavi ekran belki verebilir. Onunda çözümü ISO dosyasına sürücüleri entegre etmek. Önemli verileriniz falan yoksa deneyin bence. Yardımcı olurum isterseniz.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam. Şu an cihaz yanımda değil ama ilk fırsatta deneyeceğim bu yöntemi :)
Deneme fırsatı biraz geç oldu ama yine de bilgilendireyim dedim :)
Hocam adımları aynen uyguladım o tarafta bir sıkıntı yok ama wpeutil reboot komutu ile cihaz yeniden başladıktan sonra Windows logosu geliyor ve altta yuvarlak nokta tam dönecekken yarım kalıyor o şekilde bekliyor ve kısa süre içinde de PC kapanıyor. Hiçbir hata veya mavi ekran gibi bir uyarıda vermiyor. Hem Windows 10 hem de 11 ile denedim ama ikisinde de sonuç aynı değişmedi.

Son düzenleme:
Hocam merhaba bunu Windows 8.1 ve 8.1 Embedded ile yapabilir miyim?

Geri
Yukarı