Windows 7 ISO nasıl indirilir?

efe1408

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Arkadaş, Windows 10'dan Windows 7'ye geçecek. Windows 7 ISO nasıl indirebilir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaş, Windows 10'dan Windows 7'ye geçecek. Windows 7 ISO nasıl indirebilir acaba?
Neden Windows 7'ye geçiyor ? Sistemi nedir ?

Hocam Windows 7 kullanmayı düşünecek kadar güçsüz donanımınız varsa bence hafif Linux'lara yönelin. Zaten yapacağınız şeyler az çok aynı sayılır. Günlük kullanım dışında çok bir şey sunamıyor artık Windows 7, o bile bazen sıkıntı olabiliyor günümüzde. Öneri isterseniz: LXLE, Sparky Linux minimal GUI, antiX bunlara bakabilirsiniz.

Resmi olarak çoğu link kırık zor bulunuyor illa Windows 7 olsun derseniz NexusLiteOs Windows 7 ISO'su deneyebilirsiniz. Neden bunu önerdim? Windows 7 zaten eski sistem. Bu eskilikten dolayı basit işlemlerde bile sıkıntı yaşamanız doğal olacaktır ama bu tarz sonradan düzenlenmiş ISO'lar daha güncel zamanda yapıldığı için hataları mümkün oldukça en aza indirilerek düzenleniyor yani sıkıntı yaşama olasılığınız az olur bu yüzden önerdim.

Arkadaşımın pc si çok yavaş win 10 da o yüzden hangi win 7 sürümünü indirsin?
NexusLite Win7 önermiştim yukarıda. 2gb'tan az rami varsa 32 bit kullanması yararına olur. 2gb ve üstüyse bu sürüm 64 bit kurtarır. Arama motoruna yazarsanız çıkacaktır. Sistem ingilizce kurulur ama sonradan Türkçe yapmak mümkün diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı