Windows 7 kasıyor

Türkçeye çevirme şansım var mı?
O konuda maalesef bilgim yok. Uzun zamandır Windows kullanmıyorum. İnternete Windows 10 2016 LTSB Türkçe diye aratın. Bir kaç site çıkıyor. w.. ile başlayıp devam eden bir sitedeki orijinal ISO dosyasına benziyor burada korsan sayılabileceğinden o siteyi buradan paylaşamam maalesef.

LTSB daha hafif bir sürümdür. LTSC ise biraz daha moderndir ve HDD dostu fazla değildir. LTSB daha iyi olur diye düşünüyorum. Linux dağıtımı isterseniz ki bence daha verimli olur. Onu da deneyebilirsiniz Linux Mint Xfce veya Mate sürümünü tercih edebilirsiniz. Kullanıcı dostu bir dağıtımdır. Windows'dan daha verimli olacağını düşünüyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video size eğer Linux dağıtımı kurmaya karar verirseniz verimli olacağını düşünüyorum.
Bu adam fazla bilgisi yok. Kde Neon kurun daha hızlı olur bilgisayar. Yada Linux Mint XFCE. XFCE kurunca daha çok terminalle uğraşıyomuşuz felan sallıyor :D

Bu adam fazla bilgisi yok. Kde Neon kurun daha hızlı olur bilgisayar. Yada Linux Mint XFCE. XFCE kurunca daha çok terminalle uğraşıyomuşuz felan sallıyor :D
Orası doğru da Cinnamon'da işte bir paketi silmek istediğimiz zaman sağ tık kaldır diyebilirsiniz. Xfce ve Mate sürümlerde bu olaylar terminal veya synaptic paket yöneticisi ile yapılıyor. Ondan demiştir diye düşünüyorum. Onun dışında paket falan nasıl indirilir gibisinden bir kaç örnek gösterdiği için attım. Sonra paket indiremiyorum şu nasıl bu nasıl gibisinden yanıtlar gelmesin diye :D

Windows 10 LTSC çok kasar mı? Bilgisayarimda 4 GB RAM var çünkü.

UEFI desteği varsa çok iyi çalışacağını söyleyebilirim. UEFI desteği yoksa Windows 8.1'den devam etmenizi öneririm. Hem eski sürüm Windows kullanmak bence çok saçma LTSB ve LTSC arasında fark yok sadece ad değişikliğine gidildi.
Not: Dell marka Eski model ama UEFI destekli bir laptopuna Windows 10 LTSC kurdum Temmuz'da isterseniz kullanımına bakın.
SSD ile daha iyi olur ama.

20220711_150945.jpg

Geri
Yukarı