Windows 7 kullanmak güvenli mi?

Windows 8.1'i uzun süre kullandım ve Windows 10'a geçiş yaptım, çeşitli sorunlar yaşadığımdan dolayı Windows 7'ye geçmeyi düşünüyorum. Kaspersky ile sorun olmayacak ise sıkıntı yok.
Anti-virüs kullanırsanız (Kaspersky öneririm) ve güvenilir olmayan sitelere girmezseniz sıkıntı olmaz.

Neden? 4 yıldır kullanıyorum Kaspersky ile hiç sıkıntı yok. Desteği kesildi diye her yerden virüs bulaşacak değil.
Neyi ne kadar kullandığınız beni ilgilendirmez. Ben sadece ilk soruyu cevapladım. Kaspersky Windows 7 yi bir süre daha desteklemeye devam edeceğini açıklamış. AV ile birlikte kullanabilirsiniz fakat Windows 7 desteği sonlandı. Artık hiç bir şekilde güncelleme almayacak. Gün geçtikçe kernel ve özellik olarak geri kalmış ve kalacak olan bir işletim sistemi. Bu durumda güncel olana yönelmek daha mantıklı. İnternete bağlı bir cihazı güvende tutmak bunu gerektirir.

Neyi ne kadar kullandığınız beni ilgilendirmez. Ben sadece ilk soruyu cevapladım. Kaspersky Windows 7 yi bir süre daha desteklemeye devam edeceğini açıklamış. AV ile birlikte kullanabilirsiniz fakat Windows 7 desteği sonlandı. Artık hiç bir şekilde güncelleme almayacak. Gün geçtikçe kernel ve özellik olarak geri kalmış ve kalacak olan bir işletim sistemi. Bu durumda güncel olana yönelmek daha mantıklı. İnternete bağlı bir cihazı güvende tutmak bunu gerektirir.
Güncel olsun olmasın. Güvenlik sorunu var mı? Güvenilmeyen sitelere girmezseniz yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı