Çözüldü Windows 7 kurarken klavye ve mouse çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LiteJenxi

Decapat
Yer
Avcılar,Istanbul
RAM
12
SSD veya HDD modeli
M.2 SSD, SSD, HDD
Ekran kartı
AMD Radeon RX 5700 XT
Anakart
Asus A250 M-K
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Merhaba, bir adam Instagram'da Windows 7 Ultra diye bir işletim sistemi satıyordu, normal Windows 7'den tek farkı Steam'ı açması falandı. Aldım ama kurarken mouse ve klavye çalışmıyordu, ışıklar yanıyor ama çalışmıyordu. Bütün her şeyi denedim, her türlü şekilde yazdırıp denedim, BIOS'tan da baktım denedim ama olmadı ama başkaları deneyince oluyormuş, Sizce sebebi ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dostum seviyorum ve kurmak istiyorum, şimdi yardımcı olacaksan ol olmayacakdan konudan ayrıl.
Üslubuna dikkat et. İnsan gibi sana "mantıklı" kararı vermen konusunda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Zira bu yükleyeceğin Windows ile Chrome bile kullanamayacaksın. Ama yok ben illaki kendim deneyip size hak vereceğim dersen:
  1. Buraya tıklayarak ISO'yu patcheleyecek programı indiriyorsun. (Bunu yapmazsan mouse ve klavye çalışmaz!)
  2. Rufus kullanarak patchlenmiş ISO'yu USB belleğe yazıyorsun. (MBR - BIOS ya da UEFI-CSM ve dosya sistemi NTFS olacak)
  3. BIOS'tan CSM desteğini aç. (BIOS'ta Boot kısmında bulabilirsin.)
  4. Kurulumu başlat, lisansı kabul et ve disk bölme ekranına geldikten sonra "Shift + F10" ile CMD'yi çalıştır. "Diskpart" yazarak diskpart'ı aç ve "list disk" yazarak disklerini görüntüle. Windows 7'yi kurmak istediğin diskin index'ini bul. Sonra "select disk (n => kuracağın diskin index'i)" yaz. "clean" komutuyla diski temizle. "convert GPT" yaz ve enter tuşuna bas.
  5. Ardından kurulumu normal bir şekilde tamamla.
Bu aşamaları takip et. Bir noktada hatayla karşılaşırsan buraya yaz.
Konunun açıklamasını tam olarak okumadın heralde, çünkü satın aldığım iso dosyasının kodları Windows 11 in kodları, sadece dosyalar Windows 7 nin. Yani bunu aldığım adam bu iso dosyasını güncellemiş ve Steam ve Google tarzı uygulamaları çalıştırabilir hale getirmiş, o yüzden kullanmak istiyorum.
Hayır değil güzel kardeşim. Kernel de dosyalar da Windows 7. Neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Şu instagramdaki "windows.7" hesabından bahsetmiyor musun? O adamdan ISO'yu satın aldık ve inceledik. Tekrar söylüyorum, "kernel de dosyalar da windows 7". AMD chipset sürücüsü bile güncellenmiyor Windows 7 için, inadı bırak Windows 10 yükle en azından dostum. Bu işletim sistemi gerçekten sana performans kaybından başka bir şey sağlamayacak.

Kimse kolay kolay Windows'un kerneline erişip düzenleme yapamaz.

Hayır değil güzel kardeşim. Kernel de dosyalar da Windows 7. Neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Şu instagramdaki "windows.7" hesabından bahsetmiyor musun? O adamdan ISO'yu satın aldık ve inceledik. Tekrar söylüyorum, "kernel de dosyalar da windows 7". AMD chipset sürücüsü bile güncellenmiyor Windows 7 için, inadı bırak Windows 10 yükle en azından dostum. Bu işletim sistemi gerçekten sana performans kaybından başka bir şey sağlamayacak.

Kimse kolay kolay Windows'un kerneline erişip düzenleme yapamaz.
Param boşuna gitti diyorsun yani.

Maalesef öyle, Google'da "Windows 7 Ultra" diye aratırsanız bir sürü kanıt görebilirsiniz. Bütün dosyaların sürümü bile 6.1 (yani Windows 7'nin sürümü)

Kısaca arkadaş dosyaların sürümlerini metinsel olarak bile değiştirememiş. Her şey Windows 7. Sadece arkaplan fotoğrafı yüklemiş zahmet edip. Baksanıza, USB için gerekli chipset sürücüleri bile yüklü değil ki klavye ve fareniz çalışmıyor.

Maalesef öyle, Google'da "Windows 7 Ultra" diye aratırsanız bir sürü kanıt görebilirsiniz. Bütün dosyaların sürümü bile 6.1 (yani Windows 7'nin sürümü)

Kısaca arkadaş dosyaların sürümlerini metinsel olarak bile değiştirememiş. Her şey Windows 7. Sadece arkaplan fotoğrafı yüklemiş zahmet edip. Baksanıza, USB için gerekli chipset sürücüleri bile yüklü değil ki klavye ve fareniz çalışmıyor
Windows 10 temaları vs. artık sarmamaya başladı, en azından Windows 11 için tam gerçekçi Windows 7 teması ve Aero Glass teması vs varmıdır?

Windows 7'yi kurma isteğinizden hala vazgeçmediyseniz sizinkinden daha güçlü bir sistemde Windows 7 kullanan biri olarak size yardımcı olabilirim. Size özellikle Flashboot Pro yardımcı olabilir çünkü istediğiniz herhangi bir Windows 7 ISO'nun içine USB/NVMe sürücüleri entegre edebiliyor ve hatta o ISO'yu UEFI ile uyumlu hale getirebiliyor.
Win7.png
https://cdn.discordapp.com/attachments/1016395687027560478/1145354005028020255/image.png?ex=65e47f8a&is=65d20a8a&hm=f95b9bcc2464fde8ad9b07b34cc379811807e55663444f83a88a5b19357210af&

Evet, öyle oldu.

Son düzenleme:
Windows 7'yi kurma isteğinizden hala vazgeçmediyseniz sizinkinden daha güçlü bir sistemde Windows 7 kullanan biri olarak size yardımcı olabilirim. Size özellikle Flashboot Pro yardımcı olabilir çünkü istediğiniz herhangi bir Windows 7 ISO'nun içine USB/NVMe sürücüleri entegre edebiliyor ve hatta o ISO'yu UEFI ile uyumlu hale getirebiliyor.Eki Görüntüle 2120384Eki Görüntüle 2120386

Evet, öyle oldu.
Dostum bahsettiğin program neymiş öyle ya? İlaç gibi geldin yeminle.

Windows 7'yi kurma isteğinizden hala vazgeçmediyseniz sizinkinden daha güçlü bir sistemde Windows 7 kullanan biri olarak size yardımcı olabilirim. Size özellikle Flashboot Pro yardımcı olabilir çünkü istediğiniz herhangi bir Windows 7 ISO'nun içine USB/NVMe sürücüleri entegre edebiliyor ve hatta o ISO'yu UEFI ile uyumlu hale getirebiliyor.Eki Görüntüle 2120384Eki Görüntüle 2120386

Evet, öyle oldu.
Peki bunu nasıl indirebilirim, paralıda.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı