Windows 7 kurulum aşamasında "System is not fully configured" hatası

Ekranı tam çekin anlayamıyoruz.

Buyurun.

IMG_20220520_145701.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemeyi deneyin. BIOS ile ACPI driver arasında uyum sorunu var.

BIOS'u güncelleyecegim o zaman yanlış anlamadıysam.

BIOS güncelleyemiyorum çünkü anakart BIOS güncellemesi Google'da çıkmıyor bir türlü. Anakart modeli olarak Casper Nirvana olarak gözüküyor.
@aszx

Acaba ACPI'yı devre dışı bıraksam düzelir mi?
BIOS güncellemeyi deneyin. BIOS ile acpı driver arasında uyum sorunu var.
Çalışmadı reis ya ne yaptıysam olmadı

Son düzenleme:
ISO'dan kaynaklanan bir hata değil bu. Hata kodu ACPI_BIOS_ERROR ve parametrelere göre DDB'yi yüklerken hata oluşmuş. Muhtemelen anakartın uyumsuzluğu kaynaklı. ACPI ayarlarında değişikliği veya BIOS ayarlarını varsayılana çevirmeyi deneyin. Olmazsa elle derleme ile alakalı şeylere bakmanızı öneririm. Yine de Windows 8.1 varken Windows 7'yi kullanmak çok mantıklı gelmiyor bana, benden demesi.

ISO'dan kaynaklanan bir hata değil bu. Hata kodu ACPI_BIOS_ERROR ve parametrelere göre DDB'yi yüklerken hata oluşmuş. Muhtemelen anakartın uyumsuzluğu kaynaklı. ACPI ayarlarında değişikliği veya BIOS ayarlarını varsayılana çevirmeyi deneyin. Olmazsa elle derleme ile alakalı şeylere bakmanızı öneririm. Yine de Windows 8.1 varken Windows 7'yi kullanmak çok mantıklı gelmiyor bana, benden demesin 7 daha hızlı geliyo bana

ISO'dan kaynaklanan bir hata değil bu. Hata kodu ACPI_BIOS_ERROR ve parametrelere göre DDB'yi yüklerken hata oluşmuş. Muhtemelen anakartın uyumsuzluğu kaynaklı. ACPI ayarlarında değişikliği veya BIOS ayarlarını varsayılana çevirmeyi deneyin. Olmazsa elle derleme ile alakalı şeylere bakmanızı öneririm. Yine de Windows 8.1 varken Windows 7'yi kullanmak çok mantıklı gelmiyor bana, benden demesi.
Win 7 daha hızlı geliyo bana anakart da daha önce win 7 çalışıyordu ztn şimdi calismaması saçma geldi bir tık bios ayarlarini değiştirmeyi deneyeceğim olmazsa 8.1 denerim

Geri
Yukarı