Windows 7 kurulumunda klavye ve mouse çalışmıyor

Yeni topladığım sisteme Windows 10 sevmediğim için Windows 7 kurdum. Bir süre iyi gitti ama sonrasında bazı sorunlar yaşamaya başladım ve birini düzelteyim derken başka biri çıktı , sorunların içinden kurtulmanın tek yolu daha az sorunlu bir Windows 10 kurmak oldu. Çok sevmesem de Windows 10 kullanıyorum ve PC performansı arttı.
Yanlış yazınız var bu arada. :) Çok sevmesemde olan kısım. Şuan ne sorununuz var bu arada sizin?

Sevmesemde derken ''v'' harfi yoktu sanırım. Posta uygulamasındamı yapıyor?
He evet yoktu. Farkettim ve düzelttim az önce onu. Haklısın ilkinde yoktu :) Ben de ''de'' yi ayrı yazdım diye dedin sandım :) A bir de Emule sorunu var tabi. UPNP ile otomatik Yüksek İD oluyordu eskiden ama artık ilk kurulumda olsa da ertesi gün yine Düşük İD oluyor.

He evet yoktu. Farkettim ve düzelttim az önce onu. Haklısın ilkinde yoktu :) Ben de ''de'' yi ayrı yazdım diye dedin sandım :) A bir de Emule sorunu var tabi. UPNP ile otomatik Yüksek İD oluyordu eskiden ama artık ilk kurulumda olsa da ertesi gün yine Düşük İD oluyor.
Emuleden pek anlamam hocam ama microsoft hesabı güncel değil sorunu 5-6 güne beni gıcıklandırıyor. :)

N11'deki lisanslar ne kadar güvenilirki sanki. KMSpico lisansı açılışlarda değiştiriyor. Hotmail hesabı yapıyor sadece.
Ben de güvenmiyorum. Ve hata düzeltme işlemi yapmıyorum. Adamlar sonuçta açık şekilde kodu mail ile gönderiyor. Güvenmek zor. İşin kötü yanı tekrar format attığında yine o kodu algılaması.
...

Dosya Ekleri

• 20181105_230032.jpg
    20181105_230032.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 48
Ben de güvenmiyorum. Ve hata düzeltme işlemi yapmıyorum. Adamlar sonuçta açık şekilde kodu mail ile gönderiyor. Güvenmek zor. İşin kötü yanı tekrar format attığında yine o kodu algılaması.
Çalıntıdır bence orjinali 500-1000 TL arası n11'de 15-20 lira. Babaların hayrına o fiyata satmıyorlarya. :)
...
KMSpico değilde Dijital lisans crackleri var onları deneyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Silinen üye insanlara düşünce mantığı ile yardım etmeye çalışıyorsunuz. Size hatalarınızı söylüyorum:
1. Kaby Lake işlemciler Windows 7 ile performansı düşük şekilde çalışmıyor. Chipset sürücünüzü kendiniz kurarsanız hızınız artıyor. Kurmazsanız %70 az performans alıyorsunuz bunu ilk mesajımda söylemiştim sebebi Windows 7'nin tüm çekirdekleri tanıması için sürücüye ihtiyaç duyması. Sürücü kurulunca performans her yönüyle aynı olacaktır.

2. N11'deki lisanslar çalıntı değil. Sadece Microsoft'un şirketlere reklam amaçlı sattığı orjinal ve ücretsiz lisansları yasadışı şekilde alıp satan kişiler yüzünden fiyatlar bu denli düşük.

3. N11'den key almak yerine dijital aktivasyon yapmak tamamen saçmalık. Dijital aktivasyon aracınız virüslü ise sistem çekirdeğine virüs bulaştırabilir.

4. N11'de satılan lisansların sisteme herhangi bir zararı yok. Aldığınız hatanın da bununla ilgisi yok. Bence Microsoft hesabınızda bir sorun var. Farklı bir kullanıcı hesabı açıp farklı bir Microsoft hesabı ile deneyin. Veya direk yerel hesap kullanın.

Ekleme yapayım: Üstteki yazdığım performans sorununu düşününce şundan bahsetmeyi unuttum. Windows 7 ile SSD'lerin tam performansını almak mümkün olmuyor. Rapid Storage Driver kurulduğu halde Windows 10'a göre bariz bir fark var. Bunu tarayıcıyı açarken hissedebiliyorsunuz. Yine de o kadar fark yok arada.

Geri
Yukarı