Windows 7 Kurulumunda Mavi Ekran

• Konuyu başlatan Mustafa Cankat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 9B
M

Mustafa Cankat

Ziyaretçi
Selamlar,

2 gün önce yeni laptop satın aldım Freedos olarak. Dün elime ulaştı. İşletim sistemini USB'den boot ederek kurmak istedim. Windows 7'yi USB'ye boot ettim formata başladım. Bitimine yakın (önceki tecrübelerime dayanarak söylüyorum bitmesine 1-2 dk kala) mavi ekran çıkıyor ve PC resetleniyor. Açılınca da windows belirlenemeyen bir sebepten kapandı yüklemeye devam edilemiyor vs. şeyler çıkıyor.

NOT: PC'de normalde 4 GB ram ama satın alırken ekstra 4 GB ram daha taktırdım. Belki ondandır diye çıkarttım tekrar denedim yine aynı hatayı verdi. Windows 7 DVD'si buldum onla denedim yine aynı hatayı verdi. Belki dedim Win 7'den dolayıdır XP denedim yine aynı hata :mad: (Formatlarken HDD'yi tamamen biçimlendirip tekrardan ayırma işlemi yapıyorum. Sistem için 100 MB ayrılan alanı da biçimlendiriyorum)

Sizce ne yapmalıyım ?
ilez36.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorunla ben de karşılatım.Windows 8.1 il kurulumda sıkıntı olmuyordu ancak Windows 7 formatlarken "hidclass.sys" hatası alıyordum. Ekran kartı driverını windows 8.1 ile uyumsuzluğundan dolayı Windows 7 kumak zorundaydım. Sorunu farenin USB'sini çıkartarak çözdüm.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı