Windows 7 Kurulurken 0x80070241 hatası

MehmetCAN05

Hectopat
Windows 10'dan Windows 7'ye geçiş yapmaya çalışırken "0x6" hatasını almaktayım, evet ben de biliyorum Windows 7 miladını doldurdu, microsoft desteğini kesti ama bilgisayarın performansı için Windows 7'ye geçiş yapmam gerek.

Temiz kurulum gerektiriyor, farklı bir ".ISO" dosyası ile, temiz bir bootable yapılmış USB Flash ile yapmayı deneyin.

Hatayı tam olarak nerede alıyorsun? Fotoğraf atar mısın?

Kaç yıllık bir bilgisayar ve depolama birimi nedir?
Bilgisayarımda sadece RAM ve işlemci güncel. Ekran kartı ise 10 yıllık, güncelliği söz konusu değil Recep Bey.
Temiz kurulum gerektiriyor, farklı bir". ISO" dosyası ile, temiz bir bootable yapılmış USB Flash ile yapmayı deneyin.
Bilgisayarımda karşılaştığım bir sorun nedeniyle bilgisayarımın içerisinde Windows 7 bulunan USB takılı olduğu zaman bilgisayar açılmıyor ve açılsa bile ne Boot menüsünü açabiliyorum ne de BIOS menüsünü. F7 F8 vb tuşları denedim ancak sonuç alamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD kullanıyorsanız Windows 7 yerine 8.1 öneririm. Oldukça hafif bir sistem. Ayrıca detaylı bir bilgilendirme de bekliyoruz, hatanın kurulum aşamasında mı yoksa kuruluma hazırlanırken mi olduğunu da belirtin.

Tüm resimleri atıyorum;

20200118_220940.jpg
20200118_220953.jpg
20200118_221047.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı