Windows 7 Lisans Kodu İle Windows 10 Temiz Kurulum Yapmak

MarlonBrando

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,
Laptop' umun arkasında yazılı olan Windows 7 Home Basic lisans anahtarım ile Windows 10 temiz kurulum yapmaya karar verdim.
Bu anahtarımı daha önce yükseltme yapmak için hiç kullanmamıştım. Sonra Windows medya oluşturma aracı ile Windows 10 Home Single Language 64 bit sürümünü ISO dosyası haline getirip USB belleğime kurdum. USB belleğim üzerinden temiz kurulumu tamamladım.
En son ürün anahtarı girmek istediğimde ise şu hata ile karşılaştım: Windows 10 Single Language çalıştırıyorsunuz. Girdiğiniz ürün anahtarı bu sürümü etkinleştirmek için kullanılamaz. HATA KODU: 0xc004f210
Ben burada hangi aşamada hata yaptım, yardımcı olabilirseniz sevinirim. Aklımda iki ihtimal var, birincisi yanlış bir Windows sürümünü indirmiş olabilirim( Windows 10 Home Single Language), ikincisi ise güncelleme ile alakalı bir durum olabilir çünkü direkt Win7 ürün anahtarı ile etkinleştirebilmenin 1511 güncellemesinden sonra geldiğini okudum, bu güncellemeyi kurulum tamamlandıktan sonra Windows kendisi kurdu fakat indirdiğim ISO dosyası bunu içermiyordu.
Yardımlarınız benim için çok kıymetli.
Şimdiden Teşekkürler, umarım sorunumu iyi anlatabilmişimdir.

Windows 7 kurup yükseltme yaparak, AIDA64 programı ile Windows 10 lisans kodunuzu öğrenebilirsiniz. En garanti yöntem bu olur. Yanlış sürüm değil doğru olanı kurmuşsunuz. İşiniz biraz uzayacak ama en azından elinizde Windows 10 lisansınız olacak. Bu yeni kod ile istediğiniz zaman temiz kurulum yapabilirsiniz.

Windows 7 kurup yükseltme yaparak, AIDA64 programı ile Windows 10 lisans kodunuzu öğrenebilirsiniz. En garanti yöntem bu olur. Yanlış sürüm değil doğru olanı kurmuşsunuz. İşiniz biraz uzayacak ama en azından elinizde Windows 10 lisansınız olacak. Bu yeni kod ile istediğiniz zaman temiz kurulum yapabilirsiniz.

Teşekkür ederim, bu iş için laptop'un arkasında yazan Windows 7 lisans anahtarını doğrudan kullanamıyor muyum ?

Neden kullanamadığınızı siz de söylemişsiniz zaten. İndirdiğiniz ISO dosyasında gerekli güncellemeler yokmuş. :) Kesin yöntemle çalışmak her zaman iyidir. Daha kısa sürecek olan yöntem zamanla kesin yöntem haline gelir, o dakikadan sonra da uzun süren işi yapmanın bir manası yok.

Neden kullanamadığınızı siz de söylemişsiniz zaten. İndirdiğiniz ISO dosyasında gerekli güncellemeler yokmuş. :) Kesin yöntemle çalışmak her zaman iyidir. Daha kısa sürecek olan yöntem zamanla kesin yöntem haline gelir, o dakikadan sonra da uzun süren işi yapmanın bir manası yok.

Doğru dediniz :D
Soru biraz dallanıp budaklanacak ama en uygun Windows 7 ISO' sunu nereden indirebilirim ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı