Windows 7 mi ? Windows XP mi ?

Xp,7'ye Karşı

• Windows XP

Oy: 4 30,8%
  • Windows 7

Oy: 9 69,2%

• Oy verenlerin toplamı
    13
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Windows 10 tam bir fiyasko. 4. milenyum faciası.

Elinizdeki sisteme 10 oluyor ancak.

Ha, isterseniz kullanabilirsiniz, ama elindeki sisteme büyük yazık ediyorsunuz.

win7winXP-4-2.png

Madem Windows 10 4. milenyum faciası, o zaman 7 ne oluyor?

Windows 7 madem çok iyi, o zaman neden Hizmet Paketi 1 ile 200 tane güncelleme yüklemek zorundayız?
@Ribozom Sizin sorunuzun cevabı da şudur:

Windows 7 tabii ki de.

Windows XP, zamanında çok başarılı bir işletim sistemiydi. Ama sürücüleri bulmakta zorlanıyordu. En azından ben zorlanıyordum.

Windows 7'de ise, sürücüler artık güncelleme yoluyla inmeye başladı. Pentium 4'lü sistemimde ses sürücülerini Windows Update ile indiriyordum. Ayrıca çok başarılı bir sistemdi.

Şu anda, her ne kadar genişletilmiş desteği 2020'ye kadar devam ediyor olsa da, güncel değil. Yani günümüz teknolojisine ayak uyduramıyor. Mesela UEFI desteği için Windows 7'yi yamalamamız lazım. Windows 8 ve sonrasında yama gerekmiyor, zaten kendilerinde var UEFI özelliği.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 7'ye UEFI desteği eklemek sadece 2 TB veya daha büyük diskin varsa onları görüyor. Başka avantajı yok 7'de.

Son düzenleyen: Moderatör:
XP kullanırken hiç garip garip sorunlar yaşamıyorduk. Windows 10 çıktı her şey alt üst oldu :)
Windows 98 XP güzel sistemlerdi hakkını vermek lazım ondan sonra Vista-7 çıktı onlar kötüydü. Windows 8.1'de güzel sistem Windows 10'da güzel. 8/8.1/10 sistemlerde SSD olacak ama. :)

Bende eskiden Pentium ll olan bir bilgisayar toplayıp XP yüklemek istemiştim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı