Çözüldü Windows 7 nasıl sıfırlanır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Windows 7 nasıl sıfırlanır? Daha önce hiç sıfırlamadım. Nasıl sıfırlayabilirim?

Windows 10'da ayarlardan sıfırlama yapılıyordu, 7'de varsa oradan deneyin. Yoksa bir flash bellekle halledersiniz. Bunun için başka bir Windows gerek ama.

Windows 7 nasıl sıfırlanır? Daha önce hiç sıfırlamadım. Nasıl sıfırlayabilirim?

Maalesef 10 sürümündeki gibi sıfırlama yapamazsın. ISO dosyası indirip imaj ile okutup çalıştırman gerekiyor ya da USB diske yazdırıp BIOS menü aracılığı ile sıfırlama yapman gerekiyor.

Windows 7 ISO dosyasını indirin, Rufus ile USB belleğe yazdırıp format atın.
Sıfırlama sadece Windows 10 ve üst işletim sisteminde var temiz kurulum yani format atmanız gerekli.
Maalesef 10 sürümündeki gibi sıfırlama yapamazsın. ISO dosyası indirip imaj ile okutup çalıştırman gerekiyor ya da USB diske yazdırıp BIOS menü aracılığı ile sıfırlama yapman gerekiyor.
USB'nin içinin boş olmasımı gerekiyor içinde fotoğraflar olsa bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleme:
USB'nin içinin boş olmasımı gerekiyor içinde fotoğraflar olsa bir sıkıntı olur mu?
Denemeyin, içindeki fotoğraflar gider. Yeni bir Flash belleğe ihtiyacınız var.
Aslında Flash'a da ihityacınız yok ama orası biraz karışık.

@Yusufhecnopat Hocam USB olamadan format atabilirsiniz.

1-) Windows İSO dosyasını indirin
2-) Bilgisayarınıza yeni bir D Diski veya E Diski oluşturun. (Yeni Windows'u oraya kuracaksınız. Yüksek boyut verin)
3-)WinRAR programı yardımıyla İSO dosyasını masaüstüne çıkartın.
4-)İSO dosyası içerisinde ki Sources Klasörüne gidin, "C:/users/Masaüstü/İSO/Sources/Setup.exe" dizinine gidin.
5-)Sources klasörünü bulup girdikten sonra, "Setup.exe" dosyasını bulun ve çift tıklayın.
6-)Setup.EXE açıldıktan sonra Windows kurulum ekranı gelecektir.
7-)Gelen kurulum ekranında disk seçme bölümünden yeni olşturduğunuz diski seçip kuruluma başlayın.

:cool:Windows'unuz kuruldu. Artık eski diskinizi silebilirsiniz.

Eğer sorununuz çözüldü ise çözüm olarak işaretlemeyi unutmayın.

Geri
Yukarı