Windows 7 NVIDIA G103M driver kurulamıyor

egeoz316

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Ankara
Laptopumdaki ekran kartının sürücüsünü kurmak için NVIDIA sitesinden sürücüleri indiriyorum ancak indirme programında bu sürücü bu cihaza uygulanamıyor diyor, halbuki destek listesinde benim ekran kartım da gözüküyor, bunun sebebi nedir ve çözümü nedir?

GeForce 100 ailesinden 14W'lık 13 yıllık bir mobil GPU, teknoloji uzun kullanım açısından şaşırtmıyor. Doğru olan sürücüyü yüklemeyi denediyseniz NVIDIA GeForce Experience ile yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Ekran kartının ölmediğinden emin miyiz? Aygıt yöneticisi üzerinden bir kontrol et bakalım. Olmadı ekran görüntüsü gönder, ben bakayım.
Hayır ölmedi, formattan önce aygıt yöneticisinde görünüyordu, formattan sonra tekrar indirilmiyor.
GeForce 100 ailesinden 14W'lık 13 yıllık bir mobil GPU, teknoloji uzun kullanım açısından şaşırtmıyor. Doğru olan sürücüyü yüklemeyi denediyseniz NVIDIA GeForce Experience ile yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Geforce experience gereksinimlerini bilgisayar karşılamıyor.

Hayır ölmedi, formattan önce aygıt yöneticisinde görünüyordu, formattan sonra tekrar indirilmiyor.

Geforce experience gereksinimlerini bilgisayar karşılamıyor.
Güncel olan bu global sürücüyü yeniden yüklemeyi dener misiniz? GeForce 342.01 Driver | 342.01 | Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit | NVIDIA
Ek olarak NVCleanstall ile yüklemeyi deneyebilirsiniz:

Güncel olan bu global sürücüyü yeniden yüklemeyi dener misiniz? GeForce 342.01 Driver | 342.01 | Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit | NVIDIA
Ek olarak NVCleanstall ile yüklemeyi deneyebilirsiniz:
Bende zaten bu sürücüyü kurmuştum, yine kurulmadı, alttaki programı deneyeceğim.

Attığınız program .netframework güncel olmadığı için kurulamıyor diyor.

Aygıt yöneticisi üzerinden INF dosyası ile kurulum yapmayı deneyebilirsin.

1- İndir:

2- İndirdikten sonra dosyanın üzerine sağ tıkla ve "Klasöre Ayıkla" de. Bir klasör oluşacaktır.

3- Aygıt yöneticisine gir.

4- G103M'in üzerine sağ tıklayarak aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Disketi Var... > Gözat..."

5- Açılan dosya seçme sekmesinden 2. adımda oluşturduğumuz klasörü bul ve Display.Driver klasörünün içerisindeki nvhmi.inf dosyasını seçerek "Aç > Tamam > Sonraki" de.

6- Bir sorun olmazsa kurulum başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

Aygıt yöneticisi üzerinden INF dosyası ile kurulum yapmayı deneyebilirsin.

1- İndir:

2- İndirdikten sonra dosyanın üzerine sağ tıkla ve "Klasöre Ayıkla" de. Bir klasör oluşacaktır.

3- Aygıt yöneticisine gir.

4- G103M'in üzerine sağ tıklayarak aşağıdaki yolu izle.
"Sürücüyü güncelleştir > Bilgisayarımdaki sürücülere göz at > Bilgisayarımdaki kullanılabilir sürücülerin bir listesinden seçmeme izin ver > Disketi Var... > Gözat..."

5- Açılan dosya seçme sekmesinden 2. adımda oluşturduğumuz klasörü bul ve Display.Driver klasörünün içerisindeki nvhmi.inf dosyasını seçerek "Aç > Tamam > Sonraki" de.

6- Bir sorun olmazsa kurulum başlayacaktır. Kurulum bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.
Sorun şu aygıt yöneticisinde görünmüyor, formattan önce görünüyordu.

Aygıt yöneticisinde gözükmüyorsa kuramazsın zaten.

DDU kullanmayı dene. Bakalım geri gelecek mi.

DDU işe yaramazsa BIOS sıfırlamayı dene.

Aygıt yöneticisinde gözükmüyorsa kuramazsın zaten.

DDU kullanmayı dene. Bakalım geri gelecek mi.

DDU işe yaramazsa BIOS sıfırlamayı dene.
Bu tarz yöntemler bir işe yaramaz çünkü sürücüsü olmadığı için GPU aygıt yöneticisinde gözükmüyor.
Bende zaten bu sürücüyü kurmuştum, yine kurulmadı, alttaki programı deneyeceğim.

Attığınız program .netframework güncel olmadığı için kurulamıyor diyor.
NVCleanstall için gerekli olan .NET Framework sürümünü yükleyerek yeniden deneyin:

Geri
Yukarı