Windows 7 NVIDIA G103M driver kurulamıyor

Bu tarz yöntemler bir işe yaramaz çünkü sürücüsü olmadığı için GPU aygıt yöneticisinde gözükmüyor.
Bu bilgiyi nereden edindin bilmiyorum fakat normal, düzgün çalışan bir ekran kartı, sürücüsü yüklü değilken de aygıt yöneticisinde görünür. Hiç sürücüsü yüklü değilken ünlemli bir şekilde, temel Windows sürücüsü yüklüyken de "Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" olarak gözükür.

Aygıt yöneticisinde görünmeyen bileşenleri DDU ve BIOS sıfırlama yöntemleriyle onlarca kez geri getirildiğine bu forumda ve başka forumlarda şahit oldum. Bizzat da bu şekilde çözdüğüm sorunlar mevcut.

Bu bilgiyi nereden edindin bilmiyorum fakat normal, düzgün çalışan bir ekran kartı, sürücüsü yüklü değilken de aygıt yöneticisinde görünür. Hiç sürücüsü yüklü değilken ünlemli bir şekilde, temel Windows sürücüsü yüklüyken de "Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısı" olarak gözükür.

Aygıt yöneticisinde görünmeyen bileşenleri DDU ve BIOS sıfırlama yöntemleriyle onlarca kez geri getirildiğine bu forumda ve başka forumlarda şahit oldum. Bizzat da bu şekilde çözdüğüm sorunlar mevcut.
Sizin sunmuş olduğunuz DDU çözümüne istisnadan yazdım. Halihazırda ekran kartı sürücüsü kurulu olmayan ve yeni sıfırlanmış bir bilgisayarda DDU bir işe yaramayacaktır. Laptopun içini açarak BIOS pili ile BIOS'u sıfırlamayı deneyebilir fakat ilk önce NVCleanstall'u veya daha eski bir sürücüyü indirmeyi denemeli.

DDU'nun amacı sürücü kaldırmak olsa da aynı zamanda bileşeni sürücü kurulmaya hazır hale getirir. Aygıt yöneticisinde gözükmeme sorunu bazen DDU ile çözülebilmektedir. Buna şahit oldum ve bizzat uyguladım.

Aygıt yöneticisinde gözükmeyen bileşenlerin sürücüsünün kurulduğuna daha önce ne gördüm ne duydum. Bahsettiğin yöntemle de kurulabileceğini sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı