Windows 7 Onarma Ekranı Gelme Sorunu

eternod

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Geçen gece bilgisayarımı kapattım fakat "Kapatılıyor..." yazısında kaldı kapanmadı bir süre. Bekledim fakat kapanmayınca ben de kasadan kapattım. Sabah açtığımda ise önceden 1 saniye görünüp kaybolan ana kart ekranı 30-40 saniye kaldı ekranda. Bekledim ve sonra karşıma normalde de arasıra karşılaştığım "Onarıyıcı başlat" ile "Windows'u normal olarak başlat" seçenekleri çıktı. Onara tıkladım ve Microsoft logosu çıktı ve yükleme barı gidip geliyordu bir türlü sayfa gelmedi. Çok bekledim fakat gelmeyince tekrar kasadan kapatıp açtım bu sefer normal başlatmak istedim fakat onda da aynısı oldu Windows logosu geldi fakat bir türlü açılmadı bilgisayar.

Elimde Windows 7 DVD'si vardı bari format atayım dedim taktım, BIOS'da ayarlamaları yaptım yeniden başlattım normalde direk format sayfasına geçmesi gerekirken geçmedi. Yine ana kart ekranında durdu bekledim kayboldu ve "Windows'u normal olarak başlat" seçenekleri çıktı. Quick Boot aktif bu arada. Sonrasında Boot ekranını açtığım da ise sadece SATA görünüyordu CD-Rom görünmüyordu. Defalarca denedim fakat başarılı olamadım. Bu sefer Flash diske dosyaları yapılması gerektiği gibi yükledim gerekli programlarla. Flash boot ekranında göründü tıkladım sonrasında karşıma bir ekran çıktı.

Windows Setup (EMS Enabled)
x64 Recovery Mode (EMS Enabled)
x64 Recovery Mode (EMS Enabled)

gibi 3 seçenek geldi. 3'üne de tıkladıktan sonra Starting Windows ekranı gelip o ekran birden kayboluyor ve yesil bir bar çıkıyor kutular şeklinde yükleniyor sonra başa dönüyor altında da Microsoft Corporation yazıyor ve bu ekran hep böyle devam ediyor.

Çok uzun yazdım fakat sorunlarımı atlamak istemedim. Yardımlarınızı bekliyorum, çok teşekkürler.

Bu arada anakart: ASUS M2N68-AM SE2

Düzenleme yapamadığım için yanıt atıyorum çok pardon;

Başka bir kaynaktan indirdiğim Windows dosyasını aynı şekilde attım. Bu sefer boot kısmından USB i seçtikten sonra karşıma 3 seçenek filan çıkmadı. Windows dosyaları yüklendi beyaz büyük bir bar üzerinden sonra Starting Windows ekranı geldi aynı şekilde kaldı. RAM'lerin yerini değiştirdim fakat sonuç değişmedi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı