Windows 7 PC Garip Bir Şekilde Yavaşladı

kurtgear

Hectopat
Makaleler
1
Yer
havana
Daha fazla  
Meslek
fa****
Bundan 1-2 gün önce öylesine Technopat'ta takılıyordum. Hiçbir sorun yoktu sadece durduk yere öyle konuları geziniyordum. Sonra canım sıkıldı ve Warframe adlı oyuna girdim.
Normalde oyun sorunsuz ve takılmasız 45-60 FPS çalışırdı birkaç saat öncede öyleydi oyuna hiçbir güncelleme gelmedi son gelen güncellemeyi de sorunsuz oynadım.
Fakat oyunu açtığımda birden bire fark ettim ki (Bu sırada Fraps kayıtta) oyun 29-30 ara sırada 15 FPS oluyordu sonra Warframe'nin sorunudur diye forumlarını dolaştım kimse de bu sorun yoktu.
Sonra başka bir oyuna girdim onda da aynıydı, bir yardım veya çözüm öneriniz var mı veya buradan birinizin başına bu olay geldi mi?
Meltdown'ın işlemciyi etkilediğini düşünmüyorum Windows tamamen günceldi ve sorunda yoktu
kullandığım sistemin özellikleri:
  • GTX 1030 2GB ekran kartı
  • i3 2120 işlemci
  • Windows 7 işletim sistemi (64 bit)
  • 8 GB RAM
  • 300W PSU
Not: Fanlar falan çalışıyor internetten bir şeyde indirmedim 2 farklı antivirüsle tarattım bir şey yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arka planda çalışan uygulama neden olabilir. Bende aynı sorunu dizüstü bilgisayarımda yaşamıştım. Hiç bir virüs bulunamadığı halde aşırı yavaştı. Temiz kurulum ile Windows 10 kurdum. Şuan hala aynı hızda kullanıyorum. HDD sıkıntısı da olabilir bunu da göz ardı etmemek gerek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı