Windows 7 PC Reset Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

©reative

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar belki beni diğer konularımdan hatırlayan olur son zamanlarda bir bilgisayar toplamıştım hiç bir sorunu yoktu fakat son 1 haftadır ara sıra reset atıyor. [Windows kapatılıyor vs. demeden direkt olarak kapatıp açıyor] Dying Light'a giriyorum bir şey olmuyor, Saints Row IV'e giriyorum oyun başladığı an reset atıyor. Başta işlemci ısısıyla ilgili olduğunu düşündüm çünkü fan almamıştım işlemcinin kendi fanı takılı. Bilgisayarı Vatan Bilgisayara toplattım yanlarında durmak istedim kabul ettiler fakat unuttuklarını söylediler ve ben geldiğimde toplanmıştı. Acaba termal macun mu sürmediler ? Yoksa beceremiyorlar mı ? Sizce yazılımsal mı yoksa donanımsal mı ?

Boştayken CPU Isı değeri : 65 derece [BIOS'dan bakıldı] - Yan kapağı açınca ısı değeri : 61 derece
Bilgisayarı açtığım gibi ısı ölçüm programıyla baktım 30 derece diyor!
BIOS yanlış mı ölçtü ? Gerçekten 65 derece mi ? Eğer çok ısınıyorsa eskiden neden ısınmıyordu ?

Kasa : Cooler Master Silencio 650 Pure
İşlemci : AMD FX-6300 Black Edition
Ekran Kartı : Radeon R9 280x Tri-X OC

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

Büyük ihtimalle donanımsal. Boştayken bu değerler çok fazla. Soğutucu montajını kontrol et ve kendin tekrardan yap.

Hangi program?
openhardwaremonitor :D

İşlemci fanını söktüğümde tekrar termal macun sürmem gerekir mi ?

Evet, yenilemen yararına olur.

Aida 64 ile kontrol et sıcaklıkları bir de.

@Silinen üye
Buyrun;

@Silinen üye

Konu yanlış düzenlenmiş sorunum "Windows Açılırken Reset Sorunu" değil. Windows uzun süre açık kaldığında ve oyuna girildiğinde reset atması.

@Recep Baltaş
@Ali Güngör

cpu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun şöyle olabilir;
Bilgisayar fazla ısınınca hasar görmemesi için kendini yeniden başlatıyor olabilir.
Zaten siz de demişsiniz boştayken 65 derece olduğunu.

Sıcaklıklarınız normal. Windows 10 kurduktan ve soğutucunun termal macununu yeniledikten sonra sorun devam ederse yeni konu açın. Windows 7 teknik desteğimiz yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı