Windows 7 Satın Alarak Windows 10'a Yükseltme

107872

Kilopat
Gittigidiyor vb. sitelerde e-pin satışı adı altında Windows 7 kodları satılıyor. 37 TL gibi cazip fiyatlarda üstelik (Windows 7 Pro). Satın alıp Windows 10'a geçiş ne derece sağlıklı bilemedim açıkçası. İleride bir problem yaşar mıyım ki?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisans ile alakalı bir problem yaşamazsınız. Tek dikkat etmeniz gereken nokta güvenilir bir satıcıdan almak. Dolandırılmak dışında başka bir riski yok bunun. Monsternetwork isimli kullanıcıdan lisansımı satın aldım, memnun etmişti hizmeti. Güveniyorsanız alabilirsiniz.

Lisans ile alakalı bir problem yaşamazsınız. Tek dikkat etmeniz gereken nokta güvenilir bir satıcıdan almak. Dolandırılmak dışında başka bir riski yok bunun. Monsternetwork isimli kullanıcıdan lisansımı satın aldım, memnun etmişti hizmeti. Güveniyorsanız alabilirsiniz.
Ben de yakın zamanda bilgisayar toplayacağım ve orjinal bir Windows satın almam gerekiyor. Şimdi ben "Monsternetwork" dediğiniz kullanıcıdan Windows 10 mu alıyım yoksa Windows 10 yükseltmeyi yapabileceksem Windows 7'yi mi?

Monsternetwork isimli kullanıcının Gittigidiyor ilanları:
NOT: Aldığım ürün kutusuz geliyorsa -sadece kod gibi sanırsam- nasıl format atacağım veya kutulu ise Windows 10 yükseltmesinden sonra nasıl format atacağım?

Benim yaptığım gibi yükseltme yapabilirsiniz, sorun yok bunda. Mail/SMS yoluyla lisans kodunuz size ulaştırılacak. Windows 10 yükseltmesinden sonra AIDA64 isimli programa girip, lisans sekmesinden bilgisayardaki tüm programların vs. lisans kodunu öğrenmeniz mümkün. Windows 10 lisansınızı da bu şekilde öğreneceksiniz. Format atarken bilgisayar sizden lisans kodu isterse bu kodu yazacaksınız.

Benim yaptığım gibi yükseltme yapabilirsiniz, sorun yok bunda. Mail/SMS yoluyla lisans kodunuz size ulaştırılacak. Windows 10 yükseltmesinden sonra AIDA64 isimli programa girip, lisans sekmesinden bilgisayardaki tüm programların vs. lisans kodunu öğrenmeniz mümkün. Windows 10 lisansınızı da bu şekilde öğreneceksiniz. Format atarken bilgisayar sizden lisans kodu isterse bu kodu yazacaksınız.
Yardımınız için çok teşekkür ederim. Bilgisayarı alırken Windows da alacağım için şu an mutlu oldum. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı