Windows 7 set.exe virüs mü?

Şu an tekrar açtım ama önce sunucuya bağlanılıyor dedi sonra pencere kayboldu altta açık gözüküyor ama.
Sorun burada.
Görüntüsünü atar mısın?

Çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• hata.PNG
    hata.PNG
    14,2 KB · Görüntüleme: 31
  • hata2.PNG
    hata2.PNG
    20,5 KB · Görüntüleme: 34
  • hata3.PNG
    hata3.PNG
    17,9 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleme:
avg indirmeyi dene. olmadı malwarebytes indir. Bu yazılımı silmen gerek. İşletim sistemine zarar verir ve bilgisayarını yavaşlatır.

AVG indirmeyi dene. Olmadı Malwarebytes indir. Bu yazılımı silmen gerek. İşletim sistemine zarar verir ve bilgisayarını yavaşlatır.

Virüs ilk bulaştığında AVG indirdim ama 2-3 saat sonra AVG kullanılamaz hale geldi.

MBAM indirip deneyin o da indirilemez ise imzamdan rescue indirip USB bootable edip taratın.

Az önce MBAM denedim ama bu sefer indirirken hata verdi ardından 5-6 kere kendi kendine yeniden başladı. Biraz korkuttu. Sanırım biraz gelişmiş bir virüs.

Son düzenleme:
Virüs ilk bulaştığında AVG indirdim ama 2-3 saat sonra AVG kullanılamaz hale geldi.
Evinde herhangi bir usb varsa, bu adımları teker teker yap.

1.Kısım:
1- USB içindekileri güvenli bir yere at. (Eğer yoksa da bilgisayarının D diskine atabilirsin.)

ÖNEMLİ: Eğer bilgisayarın eski modelse USB boot desteklemeyebilir, böyleyse evden bir CD ya da DVD bulup ona yazdırman gerekecek. ISO BURNER (Dosyayı diske yazdırmak için.)

2- Daha sonra Rufus indir.
3- Rufus indikten sonra Kaspersky Rescue indir. (Biraz uzun sürecek.)
4- Rufus'u açıp hangi USB diski taktıysan onu seç.
5- Sonra eğer sistemin UEFI destekliyorsa GPT, desteklemiyorsa MBR seç. (Muhtemelen desteklemiyor, MBR seç)
6- Başlat tuşuna basarak yazdırma işlemini başlat. (Bu USB içindeki tüm dosyaları silecek.)

2.Kısım:
1- USB diski bilgisayarına takıp bilgisayarını yeniden başlat.
2- Bilgisayar başlar başlamaz F2,F8,F10 ve DELETE gibi tuşların hepsini dene. Biri seni Boot Menu veya BIOS'un içine götürecek.

3 (BIOS)- BIOS açıldıysa en üstten "Boot" sekmesine gel. Oradan en üstteki seçeneğe gelip ENTER tuşuna bas, "Removal Devices" gibi bir ibare olması lazım. Ona gelip ENTER tuşuna bas. Değişiklikleri kaydetmek için en üstten en sağdaki sekmeye gel ve "Save Changes and Exit" ibaresine gelip ENTER tuşuna bas.

3 (Boot Menu)- Buradan direkt USB diskin adını seçerek işlemi başlatabilirsin.

4- Ekrandan tonlarca yazı akacak, en sonunda Kaspersky içine girecek bilgisayar.

3.Kısım:

1- İnternete kablo ile bağlanmadıysan alttaki menüden internetini bağla. (WI-FI şifresini gir.)
2- Sonra masaüstünde Kaspersky uygulamasını açıp taramayı başlat. Sonra da virüsleri temizle.
3- Bilgisayarı yeniden başlat, başlatırken USB diski çıkar.
4- Eğer bilgisayar açılmazsa tekrar BIOS'a girip HDD (Harddisk) ismini en üste al. Yani en üstteki ibareye ENTER tuşu ile tıklayıp HDD ismini seç.

Bilgisayarın virüslerden temizlenmiş ve hızlı bir şekilde açılacaktır. Kolay gelsin :)

Yeni konular

Geri
Yukarı