Windows 7 Sistem boşta %99 CPU kullanıyor

PatlayanYaratik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ve yetkili abilerimiz. Başlıkta da belirttiğim gibi sistem boşta işlemi normal bir zamanda %99 CPU kullanıyor. BIOS update denedim, internetten bu konuyla alakalı 6-7 saat araştırma yaptım ve bir sonuca varamadım. Sony Vegas Pro 13 yazılımında bir müziği renderlamam normalde en fazla 15 saniye alırken şimdi 5 dakikadan fazla sürüyor. Yardımlarınızı bekliyorum. (Format atmak gibi şeyleri önermeyin lütfen.)

ads.PNG

Sistem boşta işlemi zaten öyle olmalıdır, sorununuz başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir:
sistem boşta.png

Sistem boşta işleminin anlamı; işlemcinin kullanılmayan yüzdelik kısmını gösterir. Mesela yukarıdaki görüntüde benim işlemcimin %96'lık bölümü boşta.

Son düzenleme:
Sorun zaten başka birşeyden kaynaklanıyor fakat bana böyle yansıyor. Sorunu bir türlü bulamadım maalesef. Başka bir program kullanırken sistem boşta işleminin CPU kullanımının azalması gerekirken aynı kalıp başka programlara izin vermiyor kaanımca.

Babamın bilgisayarı ve kendi kendine olduğunu söylüyor. Herhangi bir program da bulamadım. Virüs olduğundan şüpheleniyorum. Yada yazılımsal bir hata.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı