Windows 7 Sistem Kasma Sorunu

İnce bir aparatla olabilir veya bir bilgisayarcıya götürüp kolayca çıkarttırabilirsin.
Bilgisayar açılırken ki donma tekrar oldu. Bu sefer pille uğraştım düzelmedi donma devam etti. Hard diski çıkarttım ve bilgisayarı açtım donma geçti. BIOS artık donmuyordu, sonra bilgisayarı kapadım hard diski geri taktım donma geçti. Bilgisayar sorunsuz çalışıyordu sadece bir kez mavi ekran verdi. Sizce sorun windows 7'de olabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem windows 7 home premium, temiz kurulum yapmıştım. Sistemde zararlı yazılım olamaz, birkaç oyun ve yazılım programları var. Sürekli güncellemeleri indiriyorum.Sorun güncellemelerden de olabilir ya da herşey bir sorun olabilir.Kafam karıştı😀

windows 7 nin bazı güncellemesinde böyle bir sorunla karşılaşıldığını duymuşdum önerim en güncel Windows 10 sürümüne geçmeniz olacaktır.

Evet dalgınlığıma gelmiş:)
Konu sahibi sistem bilgilerini paylaşır mısın ?
Ben onu BIOS pili sandığımdan bayağı uğraştım. Penseyle falan çektim çıkmadı ama bir şeyin pili o. Anakartım h61h2-mv ve bilgisayar markası Casper.

windows 7 nin bazı güncellemesinde böyle bir sorunla karşılaşıldığını duymuşdum önerim en güncel Windows 10 sürümüne geçmeniz olacaktır.
Windows 10 kasıyor ve çok hata var birkaç kez kullandım ama beğenmedim.
BIOS sürümünü belirt ve memtest ile RAM testi yapın.
Hemen yapıyorum.
BIOS sürümü 2012/21/12. Memtest indirdim, flash belleğe boot ettim ama olmadı. F7 den boot etmeye çalıştım direk Windows 7'ye attı. Sonra hard diski çıkardım denedim ama gene olmadı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı