Windows 7 sistemine Mac OS Mavericks yüklenebilir mi?

Kemal Yıldız

Hectopat
Laptop Bilgisayarımın özellikleri

• Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601)
  • Processor: Intel(R) Core(TM) i7-2630QM CPU @ 2.00GHz (8 CPUs), ~2.0GHz
  • Memory: 8192MB RAM
  • Available OS Memory: 8044MB RAM
  • Page File: 3521MB used, 12564MB available
  • Card name: Intel(R) HD Graphics 3000
  • Manufacturer: Intel Corporation
  • Chip type: Intel(R) HD Graphics Family

Windows 7'yi tamamen formatlayıp usb'yle mac os marvericksi yüklemek istiyorum, olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ustanın cevabını beklemeden ben cevaplayayım dedim. Usta kusura bakmasın.

Windows sisteme yükleme yapmak için bazı şartlar vardır.

1- Eğer tek harddiske kurulu win7 varsa, win7 silinmeden OSX kurulamaz. Önce harddisk silinip ön yükleme kaydı OSX sistemine göre düzenlenecek. OSX kurulumunu takiben win 7 tekrar kurulacak.

2- Eğer elinizde ikinci bir harddisk varsa, çok rahat ikinci diske kurulum yapıp açılışta çoklu sistemli boot yapabilirsiniz. PARDON sisteminiz zaten dizüstüymüş. İkinci seçenek zaten sizin için geçerli değil, masaüstü sistemler için olabilir ancak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ustanın cevabını beklemeden ben cevaplayayım dedim. Usta kusura bakmasın.
Windows sisteme yükleme yapmak için bazı şartlar vardır.
1- Eğer tek harddiske kurulu win7 varsa, win7 silinmeden OSX kurulamaz. Önce harddisk silinip ön yükleme kaydı OSX sistemine göre düzenlenecek.
OSX kurulumunu taken win 7 tekrar kurulacak.
2- Eğer elinizde ikinci bir harddisk varsa, çok rahat ikinci diske kurulum yapıp açılışta çoklu sistemli boot yapabilirsiniz.

Cevap için teşekkürler :)

Anladım şuan sistemim zaten win7 sadece mac os olmasını istiyorum. Tüm dosyaları usb'ye yükleyim kurulumu yapaarsam çalışırmı mac os? Tek harddisk ve win7 kurulu.. Ayrıca tüm dosyları nasıl bulabilirim.

- - - Güncellendi - - -

VirtualBox'ta kuruluyor biliyorum fakat her iki işletim sistemini birden kullanıyorsun bunun yerine sadece mac os'u kullanmak istiyorum..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı