Bu sistemin kötülüğüyle alakalı değil. Eğlence amaçlı sanırım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Videoyu izledim bana saçma ve lüzumsuz geldi. Windows XP seviyorsan Windows 7'ye Windows XP teması kur :)

2022 yılında Windows XP modu kullanabiliyor muyuz? Bende ona göre yapacağım eski dizüstü cihazıma.
Evet kullanabilirsiniz.

Videoyu izledim bana saçma ve lüzumsuz geldi. Windows XP seviyorsan Windows 7'ye Windows XP teması kur :)
Hayır aslında mantıklı bazı programlar eskiden Windows 7 ile uyumlu çalışmıyor açılmıyordu ama Xp mode ile kullanabiliyorduk.

Hayır aslında mantıklı bazı programlar eskiden Windows 7 ile uyumlu çalışmıyor açılmıyordu ama Xp mode ile kullanabiliyorduk.

Son düzenleme:
@Murat Can Şimşek selam dostum.
Windows 7 Ultimate x64 kurmayı düşünüyorum.
Güncellemeleri nasıl kurmalıyım?
Sorunsuz bir şekilde güncelleme kurmak istiyorum.
Yardım ederseniz çok sevinirim.

@Murat Can Şimşek selam dostum.
Windows 7 Ultimate x64 kurmayı düşünüyorum.
Güncellemeleri nasıl kurmalıyım?
Sorunsuz bir şekilde güncelleme kurmak istiyorum.
Yardım ederseniz çok sevinirim.
Temiz bir windows 7 ultimate 64 iso dosyası bulduysan kurulumu tamamla, internet bağlantısı yok iken bu paketi kur (ben windows 7 home premium x64 için kurmuştum ama sorun olacağını pek sanmıyorum), daha sonra yedeklemiş olduğun internet ve ekran kartı driverlerini kurduktan sonra otomatik güncellemeleri tamamen kapat, kaliteli bir anti virüs yükle, gerisi sana kalmış.

Konu güncel tereddüt eden arkadaşlar varsa bu yorumum da onlar için gelsin, biraz sonra bi sisteme format atıp bunu kurucam, üstüne de offline netframework 4.8 kurup yedeklenmiş driverlar ile beraber kurulum yapacağım, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Temiz bir windows 7 ultimate 64 iso dosyası bulduysan kurulumu tamamla, internet bağlantısı yok iken bu paketi kur (ben windows 7 home premium x64 için kurmuştum ama sorun olacağını pek sanmıyorum), daha sonra yedeklemiş olduğun internet ve ekran kartı driverlerini kurduktan sonra otomatik güncellemeleri tamamen kapat, kaliteli bir anti virüs yükle, gerisi sana kalmış.

Konu güncel tereddüt eden arkadaşlar varsa bu yorumum da onlar için gelsin, biraz sonra bi sisteme format atıp bunu kurucam, üstüne de offline netframework 4.8 kurup yedeklenmiş driverlar ile beraber kurulum yapacağım, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Merhaba Murat Abi. Windows 7'yi 2021'de sıkıntısız kullanma rehberinden geliyorum. Takıldığım bir yer var, sana danışmak istiyorum. Senin ekran görüntünde bize gösterdiğin KB ile başlayan güncellemeleri yapıyordum. Ama 2999226 numaralı güncellemede kafam karıştı. Bu güncellemeyi yapmalı mıyım? Burada Vista yazıyor, emin olamadım.
1666105653903.png

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar 😇 bu makalemde sizlere desteği sonlandırılmış olan Windows 7 için önemli bir güncelleme paketi sunacağım 🥳. Bu güncelleme paketi ile çoğu sorunlar çözülür, bazı oyunların açılmama sorunlarını da halledebilecek güzel bir paket. Format sonrasında Windows 7 sisteminize ilk kurmanız gereken update paketi olarak kullanırsanız sorun yaşamazsınız.😉

UpdatePack7R2 adında Çevrim Dışı önemli Windows 7 güncellemerini yükleyen ve gereksiz güncellemeleri barındırmayan paket sayesinde Windows 7 'yi halen günümüzde sorunsuz olarak kullanabileceksiniz 😎. Elbette Windows 10 sistem gereksinimi isteyen bir çok oyunu oynayamazsınız🥲. (Steam'da bazı oyunlar sistem gereksinimi olarak Windows 10 istese bile bir kısmı halen Windows 7'de çalışabiliyor aklınızda bulunsun, bunun bir listesi malesef elimde yok.) Bir önceki açmış olduğum konuda verdiğim güncellemelerin üstüne bunları kurduğumda sistemin daha da kararlı ve hızlı çalıştığını fark ettim, bu konunun yararlı olacağına eminim. Konu sabitlenirse Windows 7 kullanmak isteyen ama hangi güncellemeleri manuel olarak kuracağını bilmeyen bir çok kişiyi büyük bir dertten kurtaracağımı biliyorum. 🥰

⭐ Kurulum:
Oldukça basittir sadece ileri ileri diyerek kurulumu başlatın, bilgisayarınız duruma göre 7-8 kere, belki daha az belki daha fazla duruma göre yeniden başlatılacak.

⭐ Boyut: 803.67 MB

📄 Sistem Gereksinimleri
Windows 7 SP1
ve Server 2008 R2 SP1 (32 ve ya 64 Bit)
Server 2008(Sunucu bilgisayara kurulu sistemdir)

👾 Virus Total: Dosya boyutu çok yüksek olduğu için koyamadım özür dilerim 😓, ben anti virüs kullanmıyorum ama siz yinede taratın bir şey çıkacağını sanmıyorum çıksa bile false positive olabilir.

📌İndirme Linki:
MediaFire (indirme linki)

♻️ Önceden açmış olduğum Windows 7 konusu

Herkese performanslı günler! 🤓

Sebebi Windows 10'da ne yaparsanız yapın, kaç tane forum dolaşırsanız dolaşın, kaç tane youtube videosu izlerseniz izleyin. Performans artırmak için yaptığınız hiç bir ayar input lag(giriş gecikmesi)'ni engellemeyecektir. Sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun, ne kadar yüksek FPS değerleri alırsanız alın input lag yaşıyorsunuz. Bu çok ince bir çizgi ve fark edilmesi zor, bir bilgisayar oyununda fareyi sağa sola çevirdiğinizde ekrandaki görüntünün aynı hızda olması gerekiyor. Windows 10'da bu çok yüksek, sebebi DWM'nin gereksiz yere input lag yaratması (gerçi kapatsan bile başka entegreler yine de input lag yaratır. Hadi diyelim debloat (basitçe Windows 10 ile gelen gereksiz her şeyden kurtulmak) yaptınız. İşe yaramaz o input lag sülük gibi peşinize yapışır. Windows 7 de böyle bir sorun yok! Üstüne Intelligent standby list cleaner ISLC programıyla current timer resolution 0,4882ms değerlerine getirebiliyoruz. Üzgünüm ama ben performans hastasıyım. Bu yüzden Windows 7.

Hocam 8 ay önce Windows 7 Ultimate kullanıyordum ama bence Windows 7 yerine 8.1 kullanın hem daha az alan kaplıyor hem de hala destekleniyor ve daha hızlı ama Windows 7 desteklense bende bırakmazdım.

hocam 8.1 in setupunu paylaşabilir misin

hocam 8.1 in setupunu paylaşabilir misin
Setup derken ne demek istediğinizi anlamadım İSO'yu istiyorsanız buyrun:

Geri
Yukarı