Ben Windows 7 Professional kullanıyorum, Home Premium daha mı performanslı bir arkadaşın cevabında Home Premium kurun demiştiniz ondan merak ettim.

Ben Windows 7 Professional kullanıyorum, Home Premium daha mı performanslı bir arkadaşın cevabında Home Premium kurun demiştiniz ondan merak ettim.
Windows 7 Professional daha fazla Windows hizmetine sahip, bunun anlamı arka planda daha fazla işlem gerektiren şeyler olur(kapatılır mı? kapatılır ama ne uğraşacaksın salla gitsin). Ufak miktarda sistemde yer kaplar. Yani oyuncu dostu diyemem. Windows Home Premium ise ev kullanıcılarının basit işlemlerini yerine getirecek kadar hizmete sahiptir, Professional sürüm kadar içerisinde içerik barındırmaz, bu yüzden Home Premium daha avantajlıdır. Son olarak ikisini de aynı donanımlara sahip bilgisayara yükleyip oyun testi yapsanız aşağı yukarı aynı sonuç alırsınız, ne gerek var? En basit olan Home Premium kurar geçerim. Bu söylediklerim gerçekten bilgisayarı çok kötü durumda olanlar için.

Bende senin belirttiğin gibi performansa önem veriyorum bilgisayar bad System Config hatası verdi çöktü açılmadı elimde Windows 7 Pro ISO'su vardı onunla format attım Update Pack için bu konuya geldim güzel konu olmuş elinize sağlık

Beğendiğinize sevindim, teşekkür ederim.

Artık kullanışlı bir rehber değil sanırım. Steam, Chrome bile desteğini çekti sayılır

El ile optimize edilmiş Windows 10 kullanıyorum şu an, keşke Windows 7'ye dönebilsem.

Artık kullanışlı bir rehber değil sanırım. Steam, Chrome bile desteğini çekti sayılır

El ile optimize edilmiş Windows 10 kullanıyorum şu an, keşke Windows 7'ye dönebilsem.
Donanımları gerçekten kötü sistemler için hala kullanışlı bir rehber. Ortalama 120 gün daha var Steam için. Fakat çoğu oyun hala Windows 7'de çalışabilir. Microsoft nasıl Windows 7 desteğini kestiğinde ben bu konuyu hazırlayabildiysem, birileri de Steam Windows 7 desteğini kestiğinde Windows 7'yi Steam'da çalıştırmanın bir rehberini veya yolunu paylaşır diye ihtimal veriyorum.

İhtimal her zaman var. Aslında bakarsan ufak tefek İndie oyunlar ve ETS2, CS:GO (CS2) vb. klasik online oyunlar oynuyorum. Şu mesajınız biraz içimi rahatlattı doğrusu. Eğer Windows 10/11 şartı olan oyunlara başlamazsam büyük ihtimalle Windows 7 denemeleri yapacağım

Şu an destekliyor olması ilerde de destekleyeceği anlamına gelmiyor. Valve "hocam kapatıyoruz bye!" demesine bağlı her şey. Ancak görünüşte çalışıyor görünüyor. Ben Windows 8.1'de CS 2 çalıştırmayı denedim ama başaramamıştım.

Windows 7'de çalışıp Windows 8.1'de çalışmaması mantıksız. Sanırım korktuğumuz olay yaşanacak. Sağlık olsun diyelim.

Windows 7'de çalışıp Windows 8.1'de çalışmaması mantıksız. Sanırım korktuğumuz olay yaşanacak. Sağlık olsun diyelim.
Ben modlu işletim sistemleri kullanıyorum belki benim işletim sistemimde değiştirilen bir modifikasyondan dolayı da açılmamış olabilir. Halihazırda oyun zaten çok sorunlu CSGO'da 250 300 fps alırken CS2 en düşük ayarlarda 37-55 arası alıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…