Windows 7 Starter kullanılır mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Windows 7 savunan Tofaş da savunur Broadway de.
BD1C9A05-9E45-4395-B998-10800DC63244.jpeg

8.1 SL kur üstüne debloat et. 400 MB RAM kullanıyor eski laptopumda.

YouTube üzerinde maksimum 360p videoyu stabil oynatıyor ve 2 sekmeden sonra kasmaya başlıyor. Genele gidersek çok geç açılıyor programlar. Yavaş çalışıyorlar bir de.
Hocam sizinkinden daha kötü bir bilgisayarda (2 GB RAM'i vardı) Windows 7'nin çeşitli sürümlerini kullandım ama dediğiniz tarda sorunla karşılaşmadım. Gündelik kullanımda sıkıntı çıkarmaması lazım aslında. Bence temiz bir format atın. Sorun çözülmezse HDD'den kaynaklanıyor olabilir, çok bilgim yok.

Orijinal Windows sürümü kullanmanızı tavsiye ederim. Windows 7 Home Basic bu sistem için yeterli. 8 ve 8.1 ağır olur mu bilemiyorum.

Bunun haricinde işiniz genel olarak internete girip video izlemekse, programla, oyunla pek işiniz yoksa Linux kurabilirsiniz.

@DNA

Hocam başka konuda çalıştırır yazmışsınız ama performans sorunu olabileceğini düşünüyorum zira Windows 7 Professional'da bile performans sorunu yaşamaktayım.

Sizin öneriniz var mı peki? Sistemim bu konudaki ilk sayfada yazmaktadır.

O bilgisayara sakın diğer insanların dediği gibi Windows 10 kurmayın. SSD'ye geçseniz bile bilgisayarın daha hızlı açılmasından hiçbir farklılık hissetmezsiniz. o bilgisayar ve Windows 10 için. Windows 10 geçecekseniz minimum 6 GB RAM ve 2. nesil bir Intel Core işlemci ve ayrıyeten SSD'ye sahip olmalısınız. Ne kurmalısın sorusuna gelirsek o bilgisayara Windows 8.1 bile zar zor kurarsın. Windows 7'den fazlasını kurma illa Windows diyorsan starter kurabilirsin fakat ben hem güncel olsun hem performans istiyorum diyorsan Linux dağıtımı kur.

Bugün bu bilgisayarı sattım.

- Windows 7 çok eski çöp kullanmayın!
+ Bilgisayarı kullanıyor musun?
- Bugün sattım.

@DNA

Hocam başka konuda çalıştırır yazmışsınız ama performans sorunu olabileceğini düşünüyorum zira Windows 7 Professional'da bile performans sorunu yaşamaktayım.

Sizin öneriniz var mı peki? Sistemim bu konudaki ilk sayfada yazmaktadır.
Sizin sorununuz diğerlerinin de dediği gibi HDD olmalı. Hadi 2016 LTSB kurdunuz diyelim, 2 sekmede yine kasabilir çünkü HDD ölü olunca hiçbir sistem kurtarmaz.

2016 LTSB'yi cihaz kaldırır mı kaldırır. RAM kullanımı düşük ve gereksiz Windows uygulamaları yok. Sürücü sorunu olabilir mi o bir soru işareti ama benim eski bilgisayarımın sürücülerini algıladığı için bir ihtimal olmayabilir. İşlemci 2006 çıkışlı olduğu için kesin konuşamam.

Ne yapmalısınız? En kötü bir kez deneyip, olmazsa Win 7'ye dönmelisiniz. Denemekten zarar gelir mi?

Linux'u mecburen eledim. Çünkü kız kardeşim kullanacak ve o Linux'ta olan kodları bilmiyor, ben bile bilmiyorum.
O bilgisayara sakın diğer insanların dediği gibi Windows 10 kurmayın. SSD'ye geçseniz bile bilgisayarın daha hızlı açılmasından hiçbir farklılık hissetmezsiniz. o bilgisayar ve Windows 10 için. Windows 10 geçecekseniz minimum 6 GB RAM ve 2. nesil bir Intel Core işlemci ve ayrıyeten SSD'ye sahip olmalısınız. Ne kurmalısın sorusuna gelirsek o bilgisayara Windows 8.1 bile zar zor kurarsın. Windows 7'den fazlasını kurma illa Windows diyorsan starter kurabilirsin fakat ben hem güncel olsun hem performans istiyorum diyorsan Linux dağıtımı kur.

- Bugün sattım.

- Bugün sattım.
Sattım. Satıp satmamam sizi ilgilendirir mi? Param var Macbook işime geldi onu alıcam. Konunun özüne gelirsek Windows 7’nin artık kullanılmaması gerektiği, 8.1 Industry Pro gibi yapımlara geçilmesi gerekildiğini söyledim. Benim bilgisayarımdan referans veremezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı