Windows 7 "STOP: 0x00000101" Mavi Ekran Sorunu

arrive1942

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Arkadaşlar son zamanlarda bir oyun indirdim ve oynadım bayağı. Ama oyunu bir süre oynadıktan sonra 5 dakika sonra sürekli bu hatayı almaya başladım. (Mavi Ekran)
O oyunu sildim başka bir diğer oyunda da bu hatayı aldım. Video izlerken de mavi ekran olabiliyor.(Bazen oluyor)
Hatta internetten slither.io falan çerez oyunlar oynadığımda da mavi ekran oldu.
Mavi ekranın resmini çekemedim ama bir kağıda yazanları not aldım.

• STOP: 0x00000101 (0x00000000000000061,0x00000000000000000,0xFFFFF880009E8180,0x00000000000000001)

• İŞLEMCİ: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 6000+ 3.00 GHz
  • YÜKLÜ BELLEK (RAM): 4,00 GB
  • SİSTEM TÜRÜ: 64 bit İşletim Sistemi
  • KALEM VE DOKUNMA: Bu Görüntü Biriminde Kalem Girdisi veya Dokunarak Giriş yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Temizlik uygulamaları kullanıyorsanız kaldırın.

Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Başlangıç ve Kurtarma > Ayarlar bölümünden
"Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini kaldırın ve "Hata ayıklama bilgisini yaz" kısmından "Küçük Bellek Dökümü" seçeneğini seçerek "Tamam"a tıklayın.

Sisteminizin mavi ekran vermesi durumunda C:\Windows\Minidump klasöründeki DMP uzantılı dosyalarını buraya eklersen sorunun kaynağını bulmaya ve çözmeye yardımcı oluruz.

Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş Sistem Ayarları > Başlangıç ve Kurtarma > Ayarlar bölümünden
"Otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğini kaldırın ve "Hata ayıklama bilgisini yaz" kısmından "Küçük Bellek Dökümü" seçeneğini seçerek "Tamam"a tıklayın.

Sisteminizin mavi ekran vermesi durumunda C:\Windows\Minidump klasöründeki DMP uzantılı dosyalarını buraya eklersen sorunun kaynağını bulmaya ve çözmeye yardımcı oluruz.
Hocam benim konuma da bakar mısınız dmp dosyasını paylaştım ancak görmediniz sanırım :(

Anladım ve aynen dediğiniz gibi yaptım. Temizlik programım var ama ben istemedikçe bir şey silmiyorlar silmem mecbur mu?
Bir dahaki mavi ekran verişinde minidump dosyasını paylaşacağım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı