Windows 7 Takılma ve Kaplama Sorunu

Alfisti

Decapat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Tekniker
Bilgisayarımı daha verimli kullanmak adına Windows 8’den Windows 7 Ultimate’e düşürdüm. Tüm sürücüleri güncelledim. Fakat işlem merkezinden güncelleme yaparken bazı güncellemeler hata veriyor yüklenemedi diyor.

Oyun grafikleri adeta dibe düştü. Bilgisayarı biraz daha güçlendirmek adına SSD almıştım hızı düzeldi fakat grafik ve güncelleme konusunda bazı sorunlarla karşılaşıyorum. Video izlerken çoğu zaman bilgisayar takılmışcasına bir ses çıkarıyor. Bilgisayarı sadece kullanmayı biliyorum. Windows derecelendirmesi grafikler HDD ve Windows 8 ile 6.2 sonuç verirken Windows 7 ve SSD ile 5.0’a düştü. Sistem, yazılım gibi konulardan anlamıyorum. Sizce problem kaynakları neler olabilir. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem Özellikleri:
  • i5-3230M,
  • 8 GB RAM,
  • Intel HD Graphics 4000,
  • NVIDIA GeForce GT 740M

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarımı daha verimli kullanmak adına Windows 8’den Windows 7 Ultimate’e düşürdüm. Tüm sürücüleri güncelledim. Fakat işlem merkezinden güncelleme yaparken bazı güncellemeler hata veriyor yüklenemedi diyor.

Oyun grafikleri adeta dibe düştü. Bilgisayarı biraz daha güçlendirmek adına SSD almıştım hızı düzeldi fakat grafik ve güncelleme konusunda bazı sorunlarla karşılaşıyorum. Video izlerken çoğu zaman bilgisayar takılmışcasına bir ses çıkarıyor. Bilgisayarı sadece kullanmayı biliyorum. Windows derecelendirmesi grafikler HDD ve Windows 8 ile 6.2 sonuç verirken Windows 7 ve SSD ile 5.0’a düştü. Sistem, yazılım gibi konulardan anlamıyorum. Sizce problem kaynakları neler olabilir. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem Özellikleri:
  • i5-3230M,
  • 8 GB RAM,
  • Intel HD Graphics 4000,
  • NVIDIA GeForce GT 740M
Temiz kurulumla Windows 10 kur.

Laptop kullanıyor arkadaş. İşlemci takamaz ve modele göre değişse de %99 ihtimalle ekran kartı değiştiremez. Windows 10 kurun. Çok daha performanslı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı