Windows 7 üzerinden Mavericks Usb hazırlama

Merdo

Hectopat
Dostum windows 7 uzerinden Usb hazırlamak istiyorum Mavericks için. Transmac kullanarak yaptım. Once USb yi Mac'e gore formatladım. Sonra imaj dosyasını yukledim. DMG dosyam 5.28 gb olmasına rağmen Usb ye atarken bu dosyanın 17 gb oldugunu soyluyor. "Yine de devam et" secenegini seciyorum. Ama en sonunda uyarı alıyorum. 2 kere yaptım. 1 saatte hazırlıyor zaten usbyi. Yanlış olan birşeyler mi var acaba? 2 farklı 16 gblik usb de denedim bunu.

Edit: Sabit başlıktaki İntel Pcler için olan sürümü yüklüyorum şu an. Virtual Machine ile daha mı kısa sürer?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı hatayı başka bir arkadaş da almıştı zamanında. O nasıl çözdü hatırlamıyorum. Sanırım farklı bir torrentten download etti.

Sanal bilgisyardan kuracaksan şu yöntemi kesinlikle dene:
- Sanal bilgisayar kur (mesela ML3U iAtkos)
- Mac AppStore girip bedavaya Mavericks setup dosyasını indir 5,5 GB
- MyHack (v.3.3) programını indir ve MyHack ile kendi kurulum usb'ni oluştur. (Çok basit)

Ama MyHack safe mod'da çalışmaz. Sanal bilgisyarını safe mod (-x) olmadan çalıştırmayı başarman lazım. Bu şekilde usb'yi oluşturabilirsin.

Sen daha santrayı yapamamışsın, önünde 90 dakika var. Kolay gelsin. (Yöntemi denemeni tavsiye ederim.)

Gol :) Şu an mac'imden giriyorum.

Sistemi kurdum. 3-5 sıkıntı var döneceğim buraya. Clover mevzusunu haletmem lazım. GTX770 ekran kartımı da gösteremedim henüz. Ha birde ses alamıyorum :)

Bu arada kurulum usbsi hazırlayayım derken USB disklerini göremeyip windowsta kitlenip kalan arkadaslar için cmd'den partitionları silip, diski tamamen boşaltıp rahatca formatlamalarını tavsiye ederim. Garanti ve hızlı çözüm hiç uğraşmazlar. Ben uzun süre saplandım kaldım orada 2 tane 16gblik usb'nin ikiside işe yaramaz hale gelince :)

Virtual Machine'e hiç gerek kalmadan https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/31494-mac-os-x-mavericks-usb-kurulum-imaji.html İmagewriter ile halloldu kurulum diski.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı