Windows 7 Ultimate 4 GB RAM 2.23 GB gözüküyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

24F3R

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
REVİZYON UÇAK PLANLAMA
Arkadaşlar merhaba,

Konudan da anlayacağınız üzere, RAM miktarını yarı yarıya gösteriyor. Mevcut RAM 4 gb iken kullanılabilir RAM miktarı 2.23 gb gösteriyor.

Format atmadan önce 3.55 gb olarak görünüyordu.

Bios güncellemesi yaptım olmadı. Bios u Orjinal ayarlarına çevirdim olmadı. Bir türlü yükselmedi.

4 gb ram oldu 2.23 gb. Arkadaşlar yardım edin ne yapmalıyım, İşletim sitemi windows 7 ultimate 32 bit.

Ekran Alıntısı.JPG

4 GB ve üzerine 64 bit sistem kurmanız gerekiyor. Artık 2 GB RAM olan cihaza bile 64 bit sistem kuruluyor ve sorunsuz çalışıyor. Windows 7 desteği bitti. Tavsiyem Windows 8.1 64 bit kurun kafanız rahat etsin.

Neden 32 bit sistem kullanıyorsunuz? Neden Win 8.1.3'e geçmediniz? Win 7 desteğimiz yoktur.
Sayın murat5038,

RAM miktarım 4 gb olduğundan 32bit kullanıyorum. Windows 8'in arayüzü hoşuma gitmiyor, 7 daha kullanışlı bu nedenden.

Sayın deepdark0,
Win 8'i çok tercih etmiyorum. Olmazsa 7'nin 64 bit'lik versiyonunu denerim artık.

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM miktarım 4 gb olduğundan 32bit kullanıyorum.
Ram 4gb olması 32bit kullanmanı gerektirmez. 64bit sistem için yeterlidir.
Windows 8'in arayüzü hoşuma gitmiyor, 7 daha kullanışlı bu nedenden.
Yukarıda dediğim gibi desteğimiz yoktur. Bir sorun ile karşılaşırsanız yardım eden olmayacaktır.

32 bit işletim sistemi ile 4gb belleği tamamen kullanamazsınız. Windows 8.1'e geçmeseniz dahi 64 bit kurmalısınız.

4 GB ve üzeri ram olduğu zaman 64 BİT işletim sistemi şart. 32 BİT ile anca mevcut ram'in yarısını kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı