Windows 7 Ultimate x64 vs Windows 8.1 Enterprise x64

YILMAZ ON

Hectopat
Yer
Balçova, İzmir
Daha fazla  
Sistem özellikleri:
  • Anakart: Asus Rampage Formula X48
  • Bellek: Kingston DDR2 800 MHz (6GB)
  • Ekran kartı: XFX R7950 3 GB 800 MHz 384Bit
  • İşlemci: İntel Core 2 Duo E8500 3,16 GHz
  • SSD: Kingston Solite State V300 Sata3
  • HDD: Western Digital Caviar 2 TB
  • PSU: High Power 700W
  • Monitör: PHILIPS 201E 1600x1200
  • Ve vazgeçilmezim Xbox 360 Controller Wi-Fi
Sorum şu, iki işletim sistemi arasinda sayısız karşılaştırma yaptım. Amacim en iyi grafik görüntüsünü yakalamak.

Grafik yapılı oyunların hepsinde Windows 7 ezici galip geldi. Batman Arkham City - Origins, Crysis 3, Call of Duty Black Ops2 - Ghosts...

Sizin görüşlerinizi bekliyorum.

Donanimciyim. Acronis True Image ile 8-10 dakikada 7 veya 8.1, tüm programi hazir. Testi o şekilde yaptim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynamak istiyorsan, her zaman güncel kal. Ben Windows 8.1 Pro X64 kullanıyorum. Windows 7 Ultimate X64'ten daha iyi performans var.

Nasıl test yaparak söyledin? Sağdan soldan duyumlarla mı? Yoksa kendi bilgisayarında, kurup mu denedin?

Kendi bilgisayarimda. Ayni günde 5 kere Windows 7, 5 kere 8.1 kurdum. Ayni oyunu 7'de oynadım, 8.1'de oynadım. Hemen hemen ayni ama ince ayrintilar 8.1'de belirgin değil.

Örnek vermek gerekirse, Tomb Raider GOTY oyununda mağaraya girince suyun yansimasi tavana vuruyor. Bu 8.1'de yok. Batman Arkham City'de yoğun kar ve şiddetli yağmur yağışı da 8.1'de yok.

1.jpg

Yani burdan çıkaracağımız konu, grafik yapili oyunlarda Windows 7. Ama düşük grafikli oyun oynarsanız veya isterseniz 8.1'de gerçekten FSP artiyor ama görüntü kalitesi de düşüyor. Ve bu resmin çok etkisi var. Bunlari kaldirinca Windows 8.1 ezip geçiyor.

Sizin gibi at gözlüklü insanlar sadece tek bir yöne bakar. Windows 7 ile Windows 8.1'i karşılaştırmaları çok saçma geliyor. Bunların yanı sıra bir işletim sistemini performanstan önce kullanılabilirliğe bakılmalıdır. Siz hala Windows 7'de kalmaya devam edin. Yeni çıkan güncellemeler, donanımlar ve yazılımlar olmak üzere hepsi Windows 8.1 uyumlu olacak. Ayrıca 8.1'e de geçiyorsanız orijinal sürüm alın da sonra şu sorunlar ortaya çıktı demeyin. İyi günler.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı