Windows 7 USB Bellekten Format Başlamıyor

fouur

Kilopat
Daha fazla  
DVD, CD ROM'um olmadığı için flashtan format atmam gerekiyor. Flasha gerekli boot işlemlerini cmd ekranından hallettim. PC açılışında "del" tuşuna basarak BIOS ekranına giriyorum ve ilk açılışı USB' den açmak için gerekli ayarı yapacağım, USB-FDD ve USB-ZIP çıkıyor. Her ikisini de denememe rağmen format ekranı gelmiyor.

Anakartım: Biostar 945GZ Micro 775 SE DDR2

Not: Win 7 kuracağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartınızda eski BIOS mevcut sanırım. O seçeneklerin olduğu bölümde ''harddisk boot priority'' var, ona girin, sonra klavyede + - tuşları ile USB'yi en üste alın. Ayrıca boot işlemini cmd ile halletmeyin, rufus ile yazdırın USB'ye.

Son düzenleme:
Anakartınızda eski BIOS mevcut sanırım. O seçeneklerin olduğu bölümde ''harddisk boot priority'' var, ona girin, sonra klavyede + - tuşları ile USB'yi en üste alın. Ayrıca boot işlemini cmd ile halletmeyin, rufus ile yazdırın USB'ye.
Çok teşekkür ederim, artı eksi tuşu ile oluyormuş hallettim ancak format başladıktan sonra "windows starting" de takılı kalıyor donuyor ve ilerleyemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman sorun var. Windows 7 ISO kalıbına hash kontrolü yapın, dosya bozuk olabilir. Ayrıca USB'ye Rufus ile yazdırıp deneyin. Windows 8.1 varken neden Windows 7 kuruyorsunuz ?

O zaman sorun var. Windows 7 ISO kalıbına hash kontrolü yapın, dosya bozuk olabilir. Ayrıca USB'ye Rufus ile yazdırıp deneyin. Windows 8.1 varken neden Windows 7 kuruyorsunuz ?
Bilgisayarım eski ve donanım sağlam değil kaldırmıyor ve driverları 8.1 de yok.
Flash içine iso halinde atmasam doğrudan kopyala yapıştır yapsam olur mu ?

Ohoo. Sen daha nasıl kurulum medyası oluşturacağını bilmiyorsun. Şu videoyu izle, yalnız sen ilk seçeneği seçeceksin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynı sorun bende de mevcut. Win 7 kurulu laptopuma USB'den format atıp kurulum yapmak istiyorum ama kurulum ekranına geçmiyor ve tekrar Windows açılıyor. BIOS ayarları tamam ayrıca Rufus ve Windows Tool ile de farklı ISO dosyalarını entegre ettim. Farklı usb bellekler denedim yine olmadı. Açılışta boot seçeneklerinden usb yi seçiyorum ama 3-4 sn. ekran kararıyor ve tekrar Windows başlıyor. Ne yapmam gerek ?

Bu sıkıntı yüzünden güzel bir anakartım vardı ve o anakartı kullanamıyordum. Sıkıntıyı sayende çözdüm ne kadar teşekkür etsem azdır.

Geri
Yukarı