Windows 7 USB Boot Problemi

TechnoMan46

Kilopat
Makaleler
17
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben sisteme 64 bit Windows 7 kuracağım. 8.1 veya 10 demeyin anakart desteklemiyor maalesef. Gelelim soruna, Rufus ve farklı programlarla denedim yazmayı, yazıyorum ama boot olmuyor. Bot menüsünde de flash belleğin ismi var sadece. Seçiyorum ve siyah ekranda kalıyor. Yardım edebilir misiniz*

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bilgilerin nedir ?
Ayrıca Rufus'a nasıl yazdırıyorsun ?
Sisteminin UEFI desteği yoksa, Mbr bölüm düzeni BIOS yada UEFI için olacak şekilde yazdırman gerekiyor.
Ayrıca sağlam imaj ile dene. Oynanmış imajlar ile deneme.
Sistemim
AMD Athlon x2 220
2 GB RAM var ya 1 ya da 2 daha eklenecek.
Şuan 7 Starter kullandım. Ayrıca GPT de MBR de denedim hiç biri olmadı önceden GPT olarak Win 10 kurmuştum. Sanırım imajda sorun var. Siz sağlam bir imaj linkini atabilir misiniz?

GPT olarak Win 10 kurmuştum. Sanırım imajda sorun var.
GPT ile Win 7 kuramazsın. Format sırasında temiz kurulum yapman lazım. Yaşadığın sorunu video'ya çekip paylaş nereden bileceğiz nerede hata yaptığını? BIOS ayarlarını da çekin.

Bu Rufus ayarı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS ayarları paylaştım.
Resimleri sıkıştırdım boyutları 1 MB'ın altında ancak yüklenirken hata verdi. Ne yaptıysam da olmadı. Bende Google Drive'a yükledim dosya halinde. Oradan bakarsınız artık.

b4.jpg
b5.jpg
b6.jpg
b7.jpg
b1.jpg
b2.jpg
b3.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Rufus ayarın doğru ancak istersen win 7 usb /dvd tool ile de yazdırabilirsin.
BIOS ayarların yanlış, BIOS'un güncel değil.
BIOS'da en altta verdiğin resimde 1st BOOT kısmını Toshiba yani belleğini orada görebiliyorsan Enter'a tıklayıp onu seç. 2nd BOOT WD3200 olan HDD'ni seçeceksin F10 yap.

Eğer 1st olan kısımda sadece HDD varsa, sondan 2. resimde Harddisk drives olan yere girip Toshiba seç. Sonra 1st olan kısmı Toshiba olacak şekilde ayarlar 2nd HDD olacak şekilde ayarla ve F10 yap.

Bundan sonra doğru bootable edilmiş ise bir tuşa basın çıkacaktır veya otomatik formata başlayacaktır.

Rufus ayarın doğru ancak istersen win 7 usb /dvd tool ile de yazdırabilirsin.
BIOS ayarların yanlış, BIOS'un güncel değil.
BIOS'da en altta verdiğin resimde 1st BOOT kısmını Toshiba yani belleğini orada görebiliyorsan Enter'a tıklayıp onu seç. 2nd BOOT WD3200 olan HDD'ni seçeceksin F10 yap.

Eğer 1st olan kısımda sadece HDD varsa, sondan 2. resimde Harddisk drives olan yere girip Toshiba seç. Sonra 1st olan kısmı Toshiba olacak şekilde ayarlar 2nd HDD olacak şekilde ayarla ve F10 yap.

Bundan sonra doğru bootable edilmiş ise bir tuşa basın çıkacaktır veya otomatik formata başlayacaktır.
Hocam win 7 usb / dvd tool ile de denedim. Sanırım dediğiniz BİOS ayarı yüzünden. BİOS u sıfırlamıştım önceden sanırım o arada o ayarda eskiye döndü. Bunları yapıp dönüş yaparım olumlu/olumsuz olarak. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı