Windows 7 vs Windows 10

Ekran kartını belirtme nedenim oynayacağı oyunlar yönündeydi. Eğer oyun oynamak istiyorsa bu yüzden Windows 10 tercih etmesini belirtmeye çalışmıştım aslında. Yoksa işletim sistemi tercihinde kesinlikle dikkate alınması gerekli 3 unsur vardır. Bunlar: RAM, işlemci, SSD/HDD.

Windows 7'de oyun oynuyamıyor mu? Neden her zaman her şeyin en yenisini önerme taraftarısınız. Windows 7'den 10'a geçip yaptım 8 GB RAM'im var ama hiç tatmin değilim bu durumdan oyunlarada elbet etkisi var o yüzden FPS düşmesi yediğim bile oldu ,SSD önemli Windows 10'da onun harici kullanılmasını önermem.

Windows 7'de oyun oynayamıyor mu? Neden her zaman her şeyin en yenisini önerme taraftarısınız. Windows 7'den 10'a geçip yaptım 8 GB RAM'im var ama hiç tatmin değilim bu durumdan oyunlara da elbet etkisi var o yüzden FPS düşmesi yediğim bile oldu, SSD önemli Windows 10'da onun harici kullanılmasını önermem.

Haklısınız, ben size haksızsınız demiyorum. Fakat gerçekten Windows 7 artık kullanılmaması gereken bir sürüm. Eğer arkadaş istiyorsa Windows 8.1 Single Language 64 Bit kullanabilir. Hiçbir sakıncası yok hatta tam aksine performansı artar lakin 8.1 işletim sistemi de hala belirli sorunlar barındırıyor. O yüzden pek başımın ağrımasını istemiyorum açıkçası. Ben kendi kullanımlarımdan burada bunları söylüyorum. Emin olabilirsiniz.

Windows 7'de oyun oynuyamıyor mu? Neden her zaman her şeyin en yenisini önerme taraftarısınız. Windows 7'den 10'a geçip yaptım 8 GB RAM'im var ama hiç tatmin değilim bu durumdan oyunlarada elbet etkisi var o yüzden FPS düşmesi yediğim bile oldu ,SSD önemli Windows 10'da onun harici kullanılmasını önermem.
En güncel olan en güvenlidir. Windows 7'nin çok fazla güvenlik açığı var. Bu kadar eski bir sürümü kullanmak için zorlamaya gerek yok.

Adam bilgisayarında şirket sırları tutmayacak ,rahat ve stabil şekilde oyun ya da internette gezinecek niye bu kadar güvenlik açığını dert ettiniz ki?
Kredi kartı bilgileri sıkıntılı olabiliyor. Steam'den oyun alacaksa o kredi kartı ile ilgili bir çok detayı alabilirler. Ben de bu hususu göz önüne alarak Win 8.1/10 önermek istemiştim.

Adam bilgisayarında şirket sırları tutmayacak ,rahat ve stabil şekilde oyun ya da internette gezinecek niye bu kadar güvenlik açığını dert ettiniz ki?
Oyun satın alırken kart bilgilerini girecek. Ya da internetten alışveriş yaparken de aynı şekilde. Peki tehlikeye atmanın bir gereği var mı? Bu kadar küçümsemek doğru değil.

Oyun satın alırken kart bilgilerini girecek. Ya da internetten alışveriş yaparken de aynı şekilde. Peki tehlikeye atmanın bir gereği var mı? Bu kadar küçümsemek doğru değil.

Tamam arkadaşlar tartışmaya gerek yok, arkadaşımız Windows 10'a geçsin dediğiniz gibi sonuçtan kendi tatmin olursa yazar söyler olmazssa başka sürümlere geçer.

Tamam arkadaşlar tartışmaya gerek yok, arkadaşımız Windows 10'a geçsin dediğiniz gibi sonuçtan kendi tatmin olursa yazar söyler olmazssa başka sürümlere geçer.
Yanlış anlamayın. Windows 10 fanı falan değilim sadece Windows 7'nin ömrü doldu. Windows 7'yi daha çok seviyorum ancak bu kadar eski bir sürümü kullanmak mantıklı değil.

Geri
Yukarı